$
הייטק והון סיכון

גלאסבוקס גייסה 40 מיליון דולר

חברת הסטארט אפ הישראלית בסבב גיוס שלישי בהובלת קרן ברייטון פארק קפיטל. השקעה זו מעלה את היקפי גיוסי ההון של החברה לסך של 70 מיליון דולר ותשמש להרחבת צוותיה ברחבי העולם

מאיר אורבך 14:0107.04.20
חברת הסטארט אפ הישראלית גלאסבוקס (Glassbox), גייסה 40 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי בהובלת קרן ברייטון פארק קפיטל . בין המשקיעים הקיימים של החברה ניתן למנות את Updata Partners, Ibex Investors, גפן קפיטל, ו-CEIIF. במסגרת ההשקעה, יצטרפו לוועד המנהל של החברה ליסה המיט (Lisa Hammitt), סמנכ"לית גלובלית לענייני דאטה ובינה מלאכותית בחברת ויזה ויועצת מיוחדת לברייטון פארק, וזאכרי גוט (Zachary Gut), שותף בברייטון פארק. השקעה זו מעלה את היקפי גיוסי ההון של החברה לסך של 70 מיליון דולר.

 

 

הטכנולוגיה של גלאסבוקס מספקת לארגונים גישה לפלטפורמות הדיגיטליות שלהן. באמצעותה, יכולות חברות לשחזר באופן מלא את פעילות הלקוח דיגיטלי המתרחש על גבי היישומים שלהן ולזהות. ההשקעה תשמש את החברה להרחבת צוותיה ברחבי העולם, כמו גם להשקעה נוספת בשיפור המוצרים שלה. החברה עובדת כבר כיום עם ארגונים מובילים המשתייכים לתעשיות מגוונות, לרבות מספר חברות המדורגות ברשימת פורצ'ן 500.
ירון מורגנשטרן, מנכ"ל גלאסבוקס ירון מורגנשטרן, מנכ"ל גלאסבוקס צילום: יח"צ גלאסבוקס

 

בשיחה עם כלכליסט אמר ירון מורגנשטרן, מנכ"ל החברה, "הגיוס נחתם בחודש מרץ והתחיל לפני הקורונה. המשקיעים רצו לראות לקראת החתימה שהחברה ממשיכה לצמוח למרות המשבר. אנחנו אכן ממשיכים לגדול למרות ובזכות הקורונה. הפכנו להיות קריטיים בעיקר בתקופה בה כולם הופכים להיות דיגיטלים".

 

"אנחנו מכפילים הכנסות בכל שנה", הוסיף, "עקומת המעבר לעולם הדיגיטלי בעולם הייתה בקצב אחיד, כאשר לכולם היה ברור שצריך היה לעשות עם זה משהו. העקומה הזו נשברה במהלך השבועות האחרונים כשחברות נדרשו למהלכים מהירים בעולם הדיגיטלי. רואים אוכלוסיות שלמות שבעבר לא היו בעולם הדיגיטלי ועכשיו הן שם".

 

ירון סבור שאנו בנקודות אל-חזור בעולם הדיגיטלי. "אנשים שפעם לא עשו פעולה בנקאית בטלפון מגלים כמה זה קל ונוח. אנחנו נשקיע הרבה מאוד בטכנולוגיה הפיתוח שלנו בישראל. יש לנו מעל 100 איש בישראל ועוד עשרות משרות פתוחות. אנחנו מסיטים תקציבים לשיווק דיגיטלי אך אני עדיין סבור שזה לא יחליף את מה שקורה היום בעולם הפיזי. בסופו של דבר - אין תחליף למפגש פנים אל מול פנים".

 

"לא שינינו את מחשבות הצמיחה בעת הזו, אך אנחנו כל הזמן מסתכלים על השוק. סיימנו רבעון ראשון טוב מאוד ברמת שיא לעומת רבעונים מקבילים. חתמנו עסקה די גדולה עם ריטיילר גדול עולמי שסגר את כל החנויות שלו, מנכ"ל החברה עצר את כל תהליכי הרכש והשאיר רק שניים שאנחנו אחד מהם כי הבין שהוא חייב לשפר את שירות האון ליין במובייל ובווב. דוגמה נוספת לעסקה שביצענו הייתה עם חברת תעופה ששלחה עשרות אלפי עובדים הביתה. הם חתמו איתנו ב-31 למרץ כי הבינו שהם חייבים את זה לרגע של החזרה", אמר.

 

גלאסבוקס, שנוסדה על ידי ירון גואטה, חנן בלומשטיין ויואב שרייבר, והיא הפתרון היחיד אשר לוכד נתונים גם על גבי השרת וגם בצד הלקוח, באופן המספק תובנות צרכניות חיוניות.  "גלאסבוקס בלטה בתור המוצר הטוב ביותר בשוק חשוב ומתפתח", אמר זאכרי גוט מברייטון פארק קפיטל, "הגישה של החברה מאפשרת לחברות לשפר את הביצועים שלהן בקלות ולהישאר תחרותיות בעולם מתפתח במהרה המוגדר על ידי דיגיטציה. אנו נרגשים מאוד לעבוד בשותפות עם גלאסבוקס ולהצטרף למסע שלהם"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x