חדשות טכנולוגיה

רשות החדשנות תזרים מיידית 650 מיליון שקל להייטק כמענה ראשוני להתמודדות עם המשבר

רוב הסכום יוזרם ישירות לחברות שהגישו בקשות לרשות החדשנות מתחילת השנה. מנכ"ל רשות החדשנות: "גם באוצר מבינים כי התעשייה עתירת הידע בישראל היא המפתח ליציאה מהמשבר הכלכלי ביום שאחרי המגפה"

מאיר אורבך 21:2701.04.20

משרד האוצר אישר היום כצעד ראשוני הזרמה מיידית של 650 מיליון שקל לקידום תוכניות מו"פ בחברות המבצעות מחקר ופיתוח. מתוך זה 50 מיליון שקל מיועדים להתמודדות עם משבר הקורונה ו-600 מיליון שקל יוזרמו ישירות לחברות אשר הגישו בקשות לרשות החדשנות מתחילת השנה ואשר הבקשות עליהם יידונו בנוהל מהיר עוד לפני חג הפסח.

 

מתחילת השנה הוגשו לרשות החדשנות 1,161 בקשות - אולם בשל העובדה שתקציב המדינה טרם עבר – בקשות אלו לא נידונו עד כה. כעת נדרשת הרשות לנוהל עבודה מזורז במסגרתו יכונסו מיידית ועדות המחקר לדון בבקשות ויתקבלו החלטות עוד לפני פסח.

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "גם באוצר מבינים כי התעשייה עתירת הידע בישראל היא המפתח ליציאה מהמשבר הכלכלי ביום שאחרי המגפה. תעשיית ההייטק מבוססת ברובה על הון פרטי. מניסיון העבר מקור מימון זה מצטמצם משמעותית בעתות משבר. בנוסף, מתרחשת ירידה משמעותית בהכנסות ממכירות עקב הגלובאליות של המשבר. בחברות המייצרות מוצרים מוחשיים קיימת בעיה נוספת, של שרשרת אספקה, קבלני משנה, יכולות ייצור והפצה.

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות צילום: אוראל כהן

 

 

"תפקיד הממשלה, באמצעות רשות החדשנות, להגביר את מימון הפרויקטים בעת הזאת, ולאפשר לחברות טובות לצלוח את המשבר. אנו נמצאים בקשר יומיומי ישיר עם החברות, נציגי רשמיים ועם מכלול הגופים הרלוונטיים לסיוע למשבר – החל מהאוצר ועד רשות המיסים – כולם מבינים היטב את המצוקה ופתוחים לסייע במהלכים מיידים שימנעו החרפה נוספת במצב החברות.

 

"הרשות תמשיך לפעול על פי אמות מידה השמות דגש על תמיכה בפרויקטים בעלי חדשנות טכנולוגית ופוטנציאל עסקי. כפי שקבוע היום במסלוליה, הרשות תביא בחשבון גם את היכולות הפיננסיות של החברה ויכולותיה להעמיד את המימון המשלים, בהתאמה למצב המשברי בו אנו מצויים.

 

"בתקופת משבר זו מצווה הרשות בנוסף לשמירה על איכות הפרויקטים, להגביר את הגמישות במענה לצרכי החברות, להיענות לדרישות תזרמיות מהחברות ולקצר את זמני המענה לבקשות", אמר אהרון.

 

x