$
חדשות טכנולוגיה

משרד הבריאות הקפיא במפתיע את הקמת המעבדה לבדיקות קורונה של מיי הריטג'

המעבדה היתה אמורה לקיים כ-10,000 בדיקות ביום החל מה-9 באפריל, ובהמשך אף להגיע ל-20 אלף. החברה כבר שכרה מקום ייעודי בפ"ת, והציוד של שותפתה, חברת BGI הסינית, יצא לדרך; סיבת ההקפאה אינה ברורה, ומקורבים למיי הריטג' מסרו כי היא נכונה בכל עת להשלים את הפרויקט

מאיר אורבך 19:1731.03.20
משרד הבריאות הקפיא במפתיע את ההסכם עם חברת מיי הריטג' להקמת מעבדה לבדיקות קורונה. המעבדה, שעל הקמתה פורסם לראשונה בכלכליסט, היתה אמורה לקיים כ-10,000 בדיקות ביום החל מה-9 באפריל, ובהמשך להגיע אף ל-20 אלף. החברה כבר שכרה מקום ייעודי בפ"ת, והציוד של שותפתה, חברת BGI הסינית, יצא לדרך.

 

סיבת ההקפאה אינה ברורה בשלב זה. מיי הריטג' לא הגיבה לידיעה אבל מקורבים לחברה ציינו שהביטול אינו ביוזמתה והיא נכונה בכל עת להשלים את הפרויקט.

מעבדה לבדיקות קורונה מעבדה לבדיקות קורונה צילום: BGI

 

 

רק לפני יומיים דווח כי החברה מגייסת 150 עובדים למעבדת הקורונה החדשה

 

החברה היתה אמורה להפעיל את המעבדה ללא רווח, מתוך רצון לתרום למאמץ הלאומי לאיתור מהיר של חולים בטרם ידביקו אחרים, כפי שעשו מדינות שהצליחו לנצח את הנגיף. כל הכנסות המעבדה אמורות להיתרם לבתי חולים בישראל.

 

 

מיי הריטג' פועלת בתחום אילנות היוחסין ובדיקות DNA, ונחשבת לאחת החברות המובילות בתחום. החברה מעסיקה כ-500 עובדים בישראל ובעולם.

x