$
הייטק והון סיכון

אקסוניוס גייסה 58 מיליון דולר

יחד עם הגיוס הנוכחי, סך המימון של החברה עומד על 95 מיליון דולר. גיוס זה יאפשר לחברת אבטחת המידע להמשיך בצמיחה מהירה ולהרחיב את הפלטפורמה שלה

מאיר אורבך 16:0031.03.20
אקסוניוס גייסה 58 מיליון דולר בהובלת קרן הון הסיכון Lightspeed Venture Partners, ובהשתתפות המשקיעים הקיימים מקרנות הון הסיכון YL Ventures, OpenView, בסמר ונצ'רס פרטנרס, ורטקס, WTI ו-Emerge. הגיוס הנוכחי מביא את סך המימון של החברה לסכום כולל של 95 מיליון דולר.

 

גיוס זה יאפשר לאקסוניוס להמשיך בצמיחה מהירה ולהרחיב את הפלטפורמה שלה, כדי לענות על הביקוש הגואה בשוק. אקסוניוס מדווחת על גידול של למעלה מ-910% בלקוחות לעומת שנה שעברה, ויחד עם הכפלת הצוות, גיוס זה יאפשר לה לצמוח במהירות תוך שמירה על מחויבותה ליצירת ערך ללקוחות ופיתוח מוצרים פשוטים לשימוש.

 

באמצעות אינטגרציה עם מעל ל-200 פתרונות אבטחת מידע וניהול, ניתן לפרוס את הפלטפורמה של אקסוניוס תוך מספר דקות, וכך להעניק ללקוחות תמונה מהימנה ומקיפה של הנכסים והמכשירים שברשותם, לגלות פערי אבטחת מידע, ולתקף וליישם באופן אוטומטי את מדיניות אבטחת המידע בארגון.

מייסדי אקסוניוס. מימין: עופרי שור, דין זיסמן ואבידור ברטוב מייסדי אקסוניוס. מימין: עופרי שור, דין זיסמן ואבידור ברטוב צילום: אבישי פינקלשטיין

 

מייסדי החברה הם דין זיסמן (מנכ"ל), עופרי שור (סמנכ"ל) ומור אבידור ברטוב (סמנכ"ל טכנולוגיה). בשיחה עם כלכליסט מספר זיסמן, כי הגיוס התחיל לפני ימי הקורונה הבוערים ונסגר רשמית שבוע שעבר. "הסבב הזה היה כמו כל הסבבים הקודמים שלנו, המשקיעים ראו את הצמיחה הפוטנציאלית והציעו לנו לגייס את הכסף. לא נגענו בדולר מהסבב הקודם - 20 מיליון דולר ב-2019 - והוא חלק מהחזון שלנו להיות חברה עצמאית וצומחת". זיסמן מדגיש שהמשקיעים לא ביקשו לשנות את שווי העסקה או תנאיה לנוכח המצב הנוכחי .

 

החברה מעסיקה כיום 83 עובדים, חצי מהם ישראל במחלקת הפיתוח, וחצי בעיר ניו יורק, שם פועלת מחלקת השיווק והמכירות של החברה ושם גם גר מנכ"ל החברה זיסמן. לדברי כל עובדי החברה כבר עובדים מהבית מזה שבועיים. "המשבר משפיע על כולם ויש מקומות שהוא משפיע לטובה אבל הרוב לרעה. המשבר לנו הוא הזדמנות גדולה להוכיח לעובדים שנמשיך להצמיח ולגדל אותם וגם ללקוחות שלנו ואנחנו שם בשבילם", אומר זיסמן.

 

מייסדי אקסוניוס עופרי שור, דין זיסמן ואבידור ברטוב מייסדי אקסוניוס עופרי שור, דין זיסמן ואבידור ברטוב צילום: Nathan Burke

 

"אנחנו לא נפטר, לא נוציא עובדים לחלת ולא נפגע בעבודה של העובדים כל עוד יש לנו מסוגלות לעשות את זה", מדגיש זיסמן. "יש לנו תוכנית גיוס שנשארה אותו דבר אני לא יודע איך יראה המשבר וכמה זמן יימשך עוד שלושה חודשים חצי שנה ואנחנו עושים הכל להגן על עצמנו מכל תרחיש אפשרי."

 

"אף אחד לא יודע מה זה פוסט קורונה ואולי לא יהיה דבר כזה ואולי החברה האנושית תשתנה . מבחינת הצורך שלנו הצורך שלנו גדל ונשאר הרבה ארגונים חייבים לעבוד מהבית . הפלטפורמה מסתכלת על כל המכשירים בארגון בין אם זה מכשיר נייד, לפטופ ומאבטחת את כולם. ההאקרים מנצלים את התקופה הזו. אחנו לא מרוויחים מהמשבר אבל יש צורך עצום שגדל", אומר זיסמן.

 

אני גר במנהטן ומנקודת מבט של מנכל אני גאה בעובדיי איך שהם עובדים. זיסמן מציין לשבח את עובדי החברה בישראל שמתמודדים בהצלחה עם התקופה הקשה. בשעה כזו מנכ"ל נמדד על יכולות לנהל ולהוביל את החברה. זו השעה שאנחנו נמדדים היכולת לקחת את כולם ולצאת מהשבר זו חובת הוכחה עליי כמנכל ומנהיג של החברה. זו סיטאוציה קשה שבה אני צריך להוכיח את עצמי שהאמון שנתנו בי נכון", אומר זיסמן.

 

יואב לייטרסדורף יואב לייטרסדורף צילום: יובל חן

 

יואב לייטרסדורף, מייסד שותף בקרן YL התייחס גם הוא לגיוס: "הפתרון שמציעה אקסוניוס חשוב ומעניין בתקופה זו יותר מתמיד, לאור המעבר לעבודה מרחוק והצורך המהותי של ארגונים להבין אילו מכשירים מחוברים לרשת הארגונית. תעשיית הסייבר כמו יתר התעשיות חווה קשיים בתקופה הנוכחית אבל אנחנו סבורים שהיא תתאושש בגלל הצורך המהותי בפתרונות סייבר שיגנו מפני תקיפות הולכות וגוברות. ההשקעה באקסוניוס, שנסגרה דווקא בתקופה קשה בשוק, מוכיחה כי חברות חזקות שמספקות מענה לצורך משמעותי יכולות להמשיך לעשות עסקים ולצמוח גם בתקופה זו".

 

"בראש סדר העדיפויות של כל סמנכ"ל אבטחת מידע בארגון, ללא יוצא מהכלל, נמצאים איתור וניהול של נכסים המחוברים לרשת הארגונית. אי אפשר להגן על מכשיר אם אינך יודע שהוא קיים", מצהיר ארשם מנרזאדה, שותף מנהל ב-Lightspeed Venture Partners. "הפלטפורמה של אקסוניוס משתלבת בכל מוצר אבטחת מידע וניהול קיים, ומציגה ללקוחות את מלאי הנכסים המלא שלהם, וכן אוכפת את מדיניות אבטחת המידע הארגונית באופן אוטומטי. הגישה האינטגרטיבית ויכולות פתרון התקלות של אקסוניוס מאפשרות לה להפוך למערכת ההפעלה ולמקור הידע האמיתי היחיד של צוותי אבטחת מידע ו-IT. אנו שמחים מאד לסייע לאקסוניוס להתרחב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x