שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

החברה הישראלית שמאתרת התדרדרות של חולי קורונה ללא בדיקה פולשנית

הטכנולוגיה של סנסיבל מדיקל, בה ניתן לבצע בדיקת הצטברות נוזלים בריאות ללא צורך ב-C.T, כבר זוכה לביקש רב באיטליה, בה תחל את פעילותה בשבוע הבא, בישראל לעומת זאת עוד מתמהמהים

מאיר אורבך 17:2329.03.20

מגיפת הקורונה כבר הגיעה בישראל לאלפי חולים ורק ממשיכה להתפשט. אחת הבעיות הגדולות של מערכת הבריאות בישראל היא לבחור באיזה חולים לטפל באופן מיידי. חברת סנסיבל מדיקל הישראלית מציעה פתרון אשר יכול אולי להקל בצורה משמעותית על מערכת הבריאות הישראלית בבעיה זו.

החברה פיתחה מערכת הרואה באמצעות רדאר את הקורה בריאות ומתריעה על הצטברות נוזלים. בשיחה עם אמיר רונן אחד ממייסדי החברה והמנכ"ל שלה ועם אבי לודמירסקי, יו"ר החברה השניים מספרים עד כמה מדובר בבעיה קריטית. "כל מי שמנטר קורונה היום עושה באמצעות C.T שמודד את כמות הנוזלים בריאות", אומר אמיר רונן, "קורונה מתחיל כסוג של שפעת ודלקת ריאות ובשלב החמור מגיע למצב חריף של אי ספיקה ריאתית. מצב בו האדם לא יכול לנשום. אם יש לך תוצאה חיובית לקורונה זה משמעותי בעיקר להדבקה. מרבית האנשים שיש להם קורונה - אין להם סימפטומים. כאשר יש להם החמרה אתה רוצה לתפוס אותה בזמן. הדרך היחידה כיום לדעת לגלות החמרה היא על ידי מדידה וניטור של הנוזלים בריאות".

אמיר רונן מנכ"ל וממייסדי סנסיבל מדיקל אמיר רונן מנכ"ל וממייסדי סנסיבל מדיקל צילום: סנסיבל מדיקל

 

"החברה שלנו פיתחה מכשיר לא פולשני והוא היחידי שיודע לנטר נוזלים בריאות באמצעות טכנולוגיית רדאר", אומר רונן. "החברה הוקמה על ידי יוצאי יחידת 81 שלקחו טכנולוגיה שמשתמשים בה לראות דרך קירות שישראל דוגמצ הפעילות להצלת ניצולים ברעידות אדמה ויישמו אותה לעולם הרפואי בדיוק של C.T. כיום בקורונה עושים את כל הבדיקות של חולי קורונה באמצעות סריקות C.T ואנחנו עושים את זה עם מוצר יותר זול ונייד ומאוד בטוח שהוא חסר קרינה לחלוטין לעומת C.T שיש בו הרבה קרינה. התוצאה במערכת שלנו מיידית כמו לחץ דם. בשונה מ-C.T את הבדיקות ניתן למדוד על בגדי החולה ולא צריך להתפשט אפשר לעשות בדיקה לאורך זמן אפילו 247 ולעקוב אחד התדרדרויות החולה".

 

סנסיבל מדיקל סנסיבל מדיקל צילום: סנסיבל מדיקל

 

כיום כבר זוכה המערכת לביקוש רב באיטליה ועוד מספר מדינות, הןסיף, "יש עניין ראשוני בישראל אבל היחידים שזזו במהירות היו האיטלקים, ארבעה בתי חולים שם כבר רכשו את המערכת ובשבוע הבא יתחילו להשתמש שם. בישראל ייקח עוד לפחות שבוע. המערכות שלנו אינן יקרות וניתן לרכוש כמה ולפזר אותן. בבית חולים בארצות הברית קנו 20 יחידות", אומר רונן .

 

סנסיבל מדיקל הוקמה בשנת 2007 על ידי חמישה יזמים: אמיר רונן, אמיר סרוקה, דן רפפורט, נדב מזרחי ושלומי ברגידה. החברה מעסיקה עובדים וממוקמת בכפר נטר. בין המשקיעים בחברה:בוסטון סיינטיפיק, שנגחאי לונגטק מדיקל טכנולוג'יס SCP, ויטה לייף וג'נסיס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x