$
אפליקציות

אפל משיקה אתר ואפליקציה ייעודית למאבק בקורונה

אפל השיקה בסוף השבוע האחרון אתר ואפליקציה חדשים המיועדים לסייע במאבק בקורונה. אלה מיועדים לסייע למשתמשים לקבל מידע על המגפה, כיצד לנהוג וכוללים גם כלי שמסייע למשתמשים לבדוק האם הם בסיכון ומתי ואיך לבקש עזרה. הפיתוח של האפליקציה והאתר בוצעו בשיתוף פעולה עם ה-CDC, סוכנות המאבק למצבי חירום FEMA והבית הלבן. היא מיועדת בינתיים למשתמשים אמריקאים אך יכולה לסייע גם למי שלא גר בארה"ב.

רפאל קאהאן 16:2129.03.20
כלי הבדיקה עובד על בסיס שאלון אפידמיולוגי בו המשתמשים מזינים סימפטומים, יעדי נסיעה אחרונים, ומפגשים שהיו עשויים להיות לכם עם אנשים אחרים שנמצאים בסיכון או שהתגלו כחולים או נשאים. לאחר המענה, המשתמש מועבר לעמוד בו מוצעים לו דרכים שונות להתמודדות, עם זאת אפל לא מספקת אמצעי קשר לגורם ספציפי כזה או אחר אלא מסתפקת בהמלצה ליצור קשר עם מישהו שיוכל לסייע. באפל גם מדגישים שהאפליקציה והאתר אינם מהווים תחליף למידע המועבר על ידי גורמי בריאות רשמיים, ממשלתיים או מקומיים.  
מבחינת פרטיות, אפל מציינת שהיא אינה אוספת או משתפת מידע שמתקבל דרך הכלים האלה עם גורמים חיצוניים. היא גם אינה דורשת כניסה דרך האפל ID של המשתמש או כל חשבון אחר. לדברי החברה האתר והאפליקציה אוספים מידע שימוש כללי שאינו מאפשר את זיהוי המשתמש. האפליקציה גם לא מבקשת מידע מיקום, מנגד היא גם לא מספקת מידע ממוקד על אזור הפעילות של המשתמשים בה.
אפליקציית הקורונה של אפל אפליקציית הקורונה של אפל צילום: Apple inc.

 

מעבר לאתר ולאפליקציה, אפל גם עדכנה את סירי כך שתענה על שאלות הקשורות בנגיף הקורונה. הסייענית יכולה גם לבצע את שאלון הסינון בעצמה ולהפנות את המשתמש למידע של ה-CDC בנושא.

 

אפליקציית הקורונה של אפל אפליקציית הקורונה של אפל צילום: Apple inc.

 

אפל אינה ענקית הטכנולוגיה הראשונה או היחידה שמסייעת למשתמשים בקבלת מידע על הקורונה. אלקסה של אמזון גם היא עודכנה עם יכולות כמו אלה שמוצעות בסירי, ה-CDC מציע צ'טבוט שפותח על בסיס טכנולוגיה של מיקרוסופט שפותחה בישראל. גם גוגל השיקה אתר מידע על הקורונה וחברת האחות שלה Verily המתמחה במדעי החיים השיקה אתר אבחון שבינתיים מיועד רק למשתמשים באזור מפרץ סן פרנסיסקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x