$
חדשות טכנולוגיה

משבר הקורונה

משרד הבריאות: תקלה באפליקציית המגן המאתרת חולי קורונה

צוות הפיתוח של האפליקציה, שזכתה לאמון הציבור עם יותר ממיליון הורדות מאז השקתה, הודיעו היום על דיווחים שגויים והודעות מטעות של היישומון והבהירו כי הם פועלים לטיפול בתקלה

רפאל קאהאן 12:2729.03.20
משרד הבריאות הודיע היום (א') על תקלה חלקית באפליקציית המגן, המיועדת לסייע לאזרחים לבדוק אם היו בסביבת חולי קורונה. על פי לשון ההודעה, דווחו ביומיים האחרונים מספר הודעות שגויות, צוות הפיתוח של האפליקציה ומשרד הבריאות מסרו שהם עובדים על תיקונה. ביקשנו ממשרד הבריאות הסבר מדויק יותר על מהות התקלה וכיצד היא מתבטאת עבור המשתמשים שחוו אותה ונעדכן ברגע שזו תתקבל.
עוד נמסר שהתקלה היא בנתוני החשיפה, אך לא ציינו כיצד הדבר מתבטא בפעולתה. עוד הוסבר שמקור התקלה באפליקציה "נובעת גם ממדיניות מרחיבה של האפליקציה לגבי קרבה פיזית. אנו עובדים סביב השעון לתקן ולשפר. בינתיים, מומלץ להפעיל שיקול דעת ואם קיבלתם דיווח על מקום וזמן שלא הייתם בו, אתם יכולים ללחוץ על הכפתור 'טעות, לא הייתי שם' ולהמשיך בחייכם".

 

אפליקציית משרד הבריאות למאבק בקורונה אפליקציית משרד הבריאות למאבק בקורונה

 

האפליקציה זכתה להצלחה עצומה ועל פי נתוני משרד הבריאות היא הורדה על ידי יותר ממיליון משתמשים מאז השקתה. אם טרם הורדתם אותה, אנו ממליצים מאוד להתקין אותה בהקדם. האפליקציה מבוססת קוד פתוח ומסייעת לכם לברר אם אתם בסיכון. האפליקציה שומרת את מסלולי המשתמשים על המכשיר, מקבלת בזמן אמת נתונים על מסלולים מאומתים של חולי קורונה, ומצליבה את המידע.

 

אפליקציית משרד הבריאות למאבק בקורונה אפליקציית משרד הבריאות למאבק בקורונה

 

אפליקציית המגן פותחה בשיתוף פעולה על ידי משרד הבריאות שהוביל את הפרויקט, חברת מטריקס, מפא''ת של משרד הביטחון וגורמים נוספים כמו גם בסיוע קהילה גדולה של מפתחי קוד פתוח. על פי דיווחים מדינות נוספות כגון נורבגיה, פורטוגל, ספרד ומדינות נוספות בדרום אמריקה, הביעו עניין בשילוב האפליקציה במערך הבריאות שלהן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x