$
חדשות טכנולוגיה

דייסון פיתחה מכונת הנשמה: "ניערך לייצור 15 אלף יחידות בשבועות הקרובים"

פיתוח המכונה שנושאת את השם CoVent ארך עשרה ימים בלבד, ונעשה לאחר שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון פנה למספר חברות בבקשה לסייע להגדלת היצע מכונות ההנשמה בממלכה

שירות כלכליסט 21:3728.03.20
חברת הטכנולוגיה הבריטית דייסון עיצבה מכונת הנשמה ונערכת ליצירת 15 אלף יחידות בשבועות הקרובים, במטרה לסייע במאמץ העולמי לעמוד בביקושים שיצרה מגפת הקורונה למכונות אלה. על כך דיווח המגזין "דזין" (Dezeen).

 

החברה פיתחה את המכונה שנושאת את השם CoVent ב-10 ימים בלבד. זאת, לאחר שראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון פנה למספר חברות בבקשה לסייע להגדלת היצע מכונות ההנשמה בממלכה.

מכונת ההנשמה שפיתחה דייסון מכונת ההנשמה שפיתחה דייסון צילום: דייסון

 

על פי הממשל הבריטי, שירות הבריאות הלאומי הבריטי (NHS) מוכרח להרחיב את מאגר מכונות ההנשמה ל-30 אלף. זאת, לעומת 8,175 מכונות הנשמה שיש בידי הארגון כעת. הוספת המכונות נועדה לענות על צפי חולי הקורונה העתידי, שזהו עבורם הטיפול היחיד שעשוי להואיל. מייסד החברה ג'יימס דייסון אמר כי החברה תתרום 4,000 מכונות הנשמה למדינות הזקוקות להן גם מחוץ לבריטניה.

 

נכון להיום (שבת) נרשמו למעלה מ-17.3 אלף חולים מאומתים, מה שמציב את הממלכה במקום השמיני בדירוג המדינות הנגועות בעולם. כ-1,020 בריטים נפטרו עד כה מהנגיף.

 

ה-CoVent פועל על בטריות, נישא ויכול להיות מוצמד בקלות למיטת חולה. "המכשיר החדש יכול להיות מיוצר במהירות, ביעילות ובהיקף גבוה", מסרה החברה. הממשלה הבריטית בוחנת את יישימות האב-טיפוס שיוצר, לצד דגמים נוספים, בשיתוף עם מרפאות

x