$
חדשות טכנולוגיה

Airbnb מפסיקה את פעילויות השיווק וגיוס העובדים כדי לחסוך 800 מיליון דולר

על פי הדיווח באתר The Information, מנכ''ל החברה בריאן צ'סקי שיתף את עובדי החברה בהחלטתו להפסיק את שתי הפעילויות בשיחת וידיאו קבוצתית. על פי הערכות, צפויים בחברה צעדים נוספים - ובכלל זה הפסקת הבונוסים. לא ברור עדיין אם מתוכננים גם פיטורים

רפאל קאהאן 16:2728.03.20

סטארט-אפ השכרת דירות הנופש Airbnb מפסיק את כל פעילות השיווק הגלובלית שלו וכן מפסיק לגייס עובדים חדשים, כך על פי דיווח של אתר The Information הלילה (שבת). מקורות בחברה מסרו לאתר כי מנכ''ל Airbnb בריאן צ'סקי אמר את הדברים לעובדי החברה בשיחת וידאו קבוצתית.

 

 

 

הצעדים עליהם דיווח צ'סקי אינם היחידים. על פי הערכות, החברה גם תפסיק לשלם בונוסים לעובדיה. לא ברור עדיין אם מתוכננים גם פיטורים, אך צ'סקי לא שלל זאת באזני העובדים. Airbnb מעסיקה כיום כ-7,000 עובדים ברחבי העולם. משבר הקורונה גרם לה להפסדים המוערכים במאות מיליוני דולרים, עקב הקיפאון המוחלט בענף התיירות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.  
מנכ"ל Airbnb בריאן צ'סקי מנכ"ל Airbnb בריאן צ'סקי צילום: בלומברג

 

שלושת המייסדים של החברה וביניהם צ'סקי לא יקבלו משכורת השנה, ושכרם של שאר הבכירים יקוצץ בכ-50%, כך מסר צ'סקי בנוסף. על פי הערכות בחברה, הקיצוצים השונים יקנו ל-Airbnb חיסכון של כ-800 מיליון דולר. צ'סקי הוסיף ומסר שהחברה צפויה להמשיך ולגייס עובדים לתפקידי מפתח בלבד.

 

ואולם בחברה מעריכים שמדובר במצב זמני. על פי מסרים שהועברו למשקיעים, החברה מצפה לחזור להיקף הפעילות שלה מ-2019 עד לתחילת השנה הבאה.

 

משבר הקורונה והסגר שהוטל על מדינות רבות הקטינו באופן דרסטי את הפעילות של Airbnb. בנוסף צמצום הזמינות של דירות והמעבר של משכירים רבים להשכרה לטווח ארוך של נכסיהם צפוי לצמצם את הזמינות העתידית של נכסים להשכרה קצרת טווח דרך השירות. החברה מנסה בימים אלה לקבל הארכה מהבנקים לתשלום חוב שהיקפו כמיליארד דולר.

 

לא ברור כיצד החברה תצליח להתמודד עם המשבר הנוכחי, אך צ'סקי נחוש להראות שהחברה שלו מסוגלת לשרוד. במייל תגובה ששלחה החברה אתמול (ו') לסוכנות רויטרס היא ציינה: "Airbnb היא חברה גמישה שמתאוששת מהר. היא נבנתה כדי להתמודד עם זמנים קשים, ואנחנו נעשה כל שניתן כדי לחזק את הקהילה והחברה שלנו".

x