$
תקשורת

נטפליקס תפחית את איכות הצפייה בישראל למשך חודש

במקביל למהלך דומה באירופה, נטפליקס תנמיך את איכות הצפייה לתקופה מוגבלת בעקות העומס שנגרם עקב משבר הקורונה. משרד התקשורת מברך על המהלך: "אנו מעריכים כי הדבר יפחית את העומס ברשתות הישראליות ב-25% ובמקביל יבטיח שירות איכותי למשתמשינו"

אביאור אבו 10:2723.03.20

נטפליקס תפחית את איכות השידור בישראל למשך חודש – כך דיווח הבוקר (ב') משרד התקשורת, לאחר שפנה לענקית הסטרימינג בשבוע שעבר.

הפנייה הגיעה בעקבות העומס בתעבורת הנתונים עליו מדווחים ספקי שירותי האינטרנט בישראל בצל משבר נגיף הקורונה - גידול של כ-20%- 30% בממוצע מהשגרה. השינוי ייושם כבר במהלך השבוע בהדרגה בכדי להימנע מעומס נוסף על הרשתות. מהלך דומה החל באירופה בסוף השבוע. החבילה בסיסית של נטפליקס עולה 32.90 שקל בחודש ומאפשרת צפייה במכשיר אחד ובאיכות רגילה. חבילה סטנדרטית עולה 46.90 שקל בחודש ומאפשרת צפייה בשני מכשירים בו זמנית באיכות HD. חבילת פרימיום עולה 60.90 שקל בחודש ומאפשרת צפייה בעד ארבעה מכשירים בו זמנית ובאיכות של אולטרה HD. בחברה לא התייחסו לפיצוי או זיכוי ללקוחות שמשלמים עבור צפייה באיכות גבוהה יותר.

נטפליקס נטפליקס צילום: שאטרסטוק

 

שר התקשורת דוד אמסלם, מסר: "משרד התקשורת עוקב מקרוב אחר שוק התקשורת בדגש על מצב תעבורת הנתונים והעומס על רשתות התקשורת, ביקשתי מאנשי המשרד לבחון דרכים שיביאו להקלה על העומסים ובין היתר לבצע פניה בנושא לחברת נטפליקס, אני שמח שזכינו לאוזן קשבת מאנשי החברה שנעתרה בזמן קצר לבקשה מתוך הבנת גודל השעה.

ריד הסטינגס מנכ"ל נטפליקס ריד הסטינגס מנכ"ל נטפליקס צילום: גטי אימג'ס

 

 

מטעם נטפליקס נמסר: "בעקבות הדיונים בין משרד התקשורת הישראלי לנטפליקס ובהתחשב באתגרים יוצאי הדופן שהעלה וירוס הקורונה - החלטנו להתחיל להפחית את שיעורי הסיביות בכל השרתים שלנו בישראל למשך 30 יום. אנו מעריכים כי הדבר יפחית את העומס ברשתות הישראליות בכ- 25% ובמקביל יבטיח שירות איכותי למשתמשינו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x