$
הייטק והון סיכון

ארגון ה-SNC השיק מאגר מידע של חברות ישראליות המציעות פתרונות טכנולוגיים - רפואיים למאבק בקורונה

נכון להיום, קיימות במאגר למעלה מ-70 חברות הייטק היכולות לספק פתרונות שונים בכדי להפחית את העומס על מערכות הבריאות ולצמצם מגע ישיר עם חולים פוטנציאליים במדינות המתמודדות עם המשבר

מאיר אורבך 10:4423.03.20
ארגון Start-Up Nation Central, או בקיצור SNC, יצר מאגר מידע מקיף אודות פתרונות טכנולוגיה-רפואית ישראלית היכולה לסייע במאבק העולמי בנגיף הקורונה. נכון להיום, קיימות במאגר למעלה מ-70 חברות הייטק היכולות לספק פתרונות שונים בכדי להפחית את העומס על מערכות הבריאות ולצמצם מגע ישיר עם חולים פוטנציאליים במדינות המתמודדות עם המשבר.  

מאגר המידע עם פתרונות טכנולוגיה-רפואית מישראל מכיל חמש קטגוריות בעולם הטכנולוגי-רפואי. צבר החברות הגדול ביותר מגיע מקטגוריית ניטור מרחוק (Remote Monitoring) הכוללת חברות המאפשרות ניהול אבחון החולים והחשודים כחולים מרחוק, תוך צמצום החשיפה של הצוותים הרפואיים ותעדוף הטיפול בחולים לפי חומרתם.

קטגוריה שניה בגודלה היא אבחון ותמיכה בקבלת החלטות של הצוותים הרפואיים (Diagnostics and Decision Support). קטגוריה הכוללת חברות המאפשרות זיהוי חולים על פי דגימות קול שלהם, על פי תסמינים שונים ולפי נתונים המוזנים למערכת על חולים סימפטומטיים המצויים בסיכון גבוה יותר מלכתחילה.

במקביל להגדלת היקף הבדיקות, ממשיכים לחפש פתרונות במקביל להגדלת היקף הבדיקות, ממשיכים לחפש פתרונות צילום: גטי אימג'ס

 

קטגוריה שלישית נקראת הגנה ומניעה (Protection and Prevention) והיא כוללת למשל חברה שפיתחה טכנולוגיה ליצירת בדים המגנים על הלובשים מהידבקות בנגיף. קטגוריה רביעית עוסקת בהיבטים החברתיים והנפשיים של הטיפול במחלה (Social and Mental Aspects) ,למשל, חברה המציעה פתרונות לאוכלוסיית הגיל השלישי המתמודדת עם בדידות מלכתחילה ועל אחת כמה וכמה בתקופה מאגרת זו. הקטגוריה האחרונה עוסקת בטיפול בחולים (Treatment) הלכה למעשה והיא כוללת חברות המטפלות באמצעות חלבונים המצויים בפלסמה אנושית.

פרופ' יוג'ין קנדל פרופ' יוג'ין קנדל צילום: יובל חן

 

פרופ' יוגי'ן קנדל, מנכ"ל Start-Up Nation Central ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה של ישראל לשעבר: “החדשנות הישראלית יכולה לסייע בהתמודדות עם משבר הקורונה, שמציב בפני העולם סכנה קיומית הולכת ומתפתחת. לישראלים ניסיון רב בעיתות חירום ובחשיבה מחוץ לקופסא, ואנו רוצים לתרום את חלקנו בשעה קשה זו. הטכנולוגיות השונות שפותחו בישראל רלוונטיות לאספקטים רבים בהתמודדות העולמית מול נגיף הקורונה – ובראשן אבחון מהיר וחכם שיוריד את העומס האדיר בבתי החולים, יסייע בתיעדוף משימות קריטיות ושמירה על בריאות הצוות הרפואי. Star-Up Nation Central נמצאת בקשר עם מוסדות רפואיים, ממשלות וארגונים ברחבי העולם ומוכנה לסייע ככל שיידרש לקבל גישה לטכנולוגיות אלו, אשר יכולות להציל חיים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x