$
חדשות טכנולוגיה

משבר הקורונה

בגלל העומס: נטפליקס ויוטיוב יורידו את איכות שירותי הסטרימינג באירופה לחודש

האיחוד האירופי ביקש מחברות הסטרימינג ומשתמשיהן לא לצפות בשידורים באיכות HD כדי למנוע את קריסת האינטרנט כתוצאה מהעומס הרב מצד משתמשים המצויים בסגר

שירות כלכליסט 16:0621.03.20

נטפליקס ויוטיוב יורידו את איכות שירותי הסטרימינג שלהן באירופה לחודש לפחות, כדי למנוע את קריסת האינטרנט. זאת עקב העומס הרב וחסר התקדים שיוצר מספר המשתמשים הגדול, על רקע סגר הקורונה.

 

"אנו מעריכים שהדבר יפחית את התנועה של נטפליקס ברשתות האירופיות בכ-25%, ובמקביל יבטיח איכות טובה עבור משתמשינו", אמר דובר מטעם נטפליקס בהודעה שפרסמה החברה.

 

 

 צילום: משאטרסטוק

 

דובר מטעם גוגל, שהוא הבעלים של יוטיוב, אמר כי החברה "תמשיך לעבוד עם ממשלות של מדינות שבהן ניתן השירות ועם מפעילות רשתות, כדי למזער את העומס על המערכת, ובמקביל תמשיך לספק חווית משתמש טובה".

 

 

ריד הסטינגס, מנכ"ל נטפליקס ריד הסטינגס, מנכ"ל נטפליקס צילום: גטי אימג'ס

 

השינויים באים בעקבות פניות מהאיחוד האירופי לחברות הסטרימינג ומשתמשיהן בבקשה לא לצפות בשידורים באיכות HD כדי למנוע את קריסת האינטרנט. מדינות רבות נמצאות בהסגר בניסיון להילחם בהתפרצות הקורונה, מאות מיליוני אנשים עובדים מהבית ותלמידים רבים שוהים בבית.

 

הנציב האירופי תיירי ברטון, שבאחריותו השוק הפנימי של האיחוד, בו כלולים 450 מיליון איש, שוחח עם מנכ"ל נטפליקס ריד הייסטינגס פעמיים בשבוע החולף בנושא. שלשום (ה') מסר ברטון שבהינתן המצב חסר התקדים, פלטפורמות הסטרימינג, מפעילות הטלקום ומשתמשיהן, "מחזיקים כולם באחריות משותפת לנקוט בצעדים כדי להבטיח פעולה חלקה של האינטרנט במהלך המשבר".

x