$
תקשורת

נחתמה עסקת מיזם הסיבים: מגדל תלווה ל-IBC סכום של 350 מיליון שקל

ההלוואה תינתן ל-12 שנים ותישא ריבית גבוהה של כ-4%, ותאפשר ל-IBC להאיץ את פריסת תשתית הסיבים האופטיים; כמו כן, סלקום ותש"י, השולטות ב-IBC, ישקיעו בחברה 50 מיליון שקל נוספים

אביאור אבו 11:3918.03.20

חברת סלקום הודיעה הבוקר (ד') כי חברת הבת שלה, IBC, התקשרה עם חברת הביטוח מגדל, שתעניק לה מסגרת אשראי של עד 350 מיליון שקל, עד סוף 2032. על פי גורמים המעורים בעסקה, ההלוואה תישא ריבית גבוהה של כ-4%.

 

 

כמו כן, הודיעה סלקום, כי היא וקרן תש"י, המחזיקות יחד ב-70% מ-IBC, התחייבו לספק ל- IBC השקעה נוספת של 50 מיליון שקל עד סוף שנת 2021. בכך, ההון העצמי של IBC יגדל לכ-750 מיליון שקל, לאחר השקעות בהיקף של כ-350 מיליון שקל שבוצעו על ידי סלקום וקרן תש"י עם כניסתן להשקעה בחברה ביולי 2019. עסקה זו מתווספת לתיק מימון התשתיות של מגדל, העומד כיום על סכום של כ-14 מיליארד שקל.

אמיר לוי, מנכ"ל המיזם אמיר לוי, מנכ"ל המיזם צילום: עמית שעל

 

בעזרת הון זה, תוכל IBC להאיץ את השקעותיה בפריסת סיבים אופטיים, היכולים לספק אינטרנט אולטרה מהיר של עד 1 ג'יגה. כיום, פרוסה תשתית הסיבים של החברה, יחד עם התשתית שרכשה מסלקום, בכ-350 אלף משקי בית.

 

IBC הוקמה ב-2013 כחברת תשתית אינטרנט שלישית לצד בזק ו-HOT, במטרה לקדם תחרות שתוביל לשיפור תשתיות התקשורת בישראל. החברה החלה להקים על גבי רשת חברת החשמל תשתית סיבים אופטיים תחת המותג "אנלימיטד".

 

המיזם לא הצליח להתרומם בשנותיו הראשונות ונקלע לבעיות כספיות ובשנה שעברה נרכש על ידי סלקום וקרן תש"י, כאשר 30% נותרו בידי חברת החשמל. משרד התקשורת אישר לחברה פריסה של 40% בלבד תוך עשור. בספטמבר 2019 מונה אמיר לוי למנכ"ל החברה.

 

את העסקה הובילו מטעם מגדל רות לוי מנהלת מערך האשראי וליאור סוסונקין מנהל מחלקת תשתיות ומימון פרויקטים. את מגדל ליוותה בעסקה עו"ד יונה גושן ממשרד עו"ד אגמון ושות'.

x