$
חדשות טכנולוגיה

משבר הקורונה

רשות החדשנות: מענקים בסך 50 מיליון שקל לחברות טכנולוגיה

הרשות לחדשנות, משרד הבריאות ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי הודיעו על הענקת מענקים בסך של 50 מיליון שקלים לחברות עבור תכניות מו"פ והדגמה של מערכות, מוצרים או פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם אתגרי נגיף הקורונה

הגר רבט 13:1417.03.20
הרשות לחדשנות, משרד הבריאות ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי הודיעו היום (ג׳) הענקת מענקים בסך של 50 מיליון שקלים לחברות עבור תכניות מו"פ והדגמה של מערכות, מוצרים או פתרונות טכנולוגיים להתמודדות עם אתגרי נגיף הקורונה.

 

בנוסף, רשות החדשנות, משרד הכלכלה והתעשייה והתאחדות התעשיינים יוצאים בקריאה גם למפעלים יצרניים להגיש תוכניות מו"פ, האצה ויישום של מוצרים תעשייתיים המקדמים תחרותיות והובלה במלחמה בנגיף. במסגרת התוכניות תינתן תמיכה כספית בשיעור של 50% או 75% מההוצאות לתוכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה.

 

בשל דחיפות הנושא, הרשות קבעה את תאריך ההגשה ל-26 במרץ ותיתן תשובות לחברות שנבחרו תוך 10 ימים. קול קורא נוסף ייפתח בהמשך להגשה ל-7 באפריל. בשני המסלולים אין מגבלה על תחומים, והם יכולים לכלול כל תחום רלוונטי או משיק לנושא: מפתרונות אישפוז ודיאגנוסטיקה, לרפואה מרחוק ויעול תהילים, ואפילו פתרונות לשוהים בבידוד.  

שגיא דגן ראש זירת צמיחה ברשות החדשנות שגיא דגן ראש זירת צמיחה ברשות החדשנות צילום: יריב כץ

 

שגיא דגן, סמנכ״ל צמיחה ברשות החדשנות מציין בשיחה עם כלכליסט כי במקביל לתהליך נעשה מהלך נוסף של עבודה מול גופי ההשקעה הישראלים על מנת שחברות בתיעדוף נמוך יותר יוכלו לפנות לאפיק של קבלת השקעה מקבוצת משקיעים.

 

חברות שיעברו את ועדת המחקר של רשות החדשנות, ויקבלו הערכה חיובית לצורך השקעת המשך, יוכלו לפנות למספר גופי השקעה מובילים לצורך האצה נוספת של קצבי הפיתוח וההטמעה. ברשות מדגישים גם כי התוכניות יוגשו על גבי טופס ייעודי ומקוצר וייבדקו בהליך מהיר. ניתן להגיש מיידית ובאופן רציף על מנת לתת מענה מהיר לחברות ולהאיץ פיתוח ויישום פתרונות.

 

הרשות תתמוך הן בפרויקטים בטווח הזמן הקצר והן בכאלו לטווח הזמן הבינוני-ארוך, ובכל השלבים: משלב הרעיון ועד לשלבי הפיתוח, שלבי ההרצה והניסוי ושלבי ההדגמה וההטמעה (כולל הטמעת המוצר בהיקף נרחב בארגוני הבריאות או בישראל). הערכת הרעיונות והפרויקטים תבוצע על ידי המערך הטכנולוגי של הרשות בסיוע מומחי משרד הבריאות ושותפים ממשלתיים אחרים, לרבות מערכת הביטחון הישראלית.

 

פרויקטים שיעברו את הסינון יוכלו לקבל תמיכה מימונית של רשות החדשות, ותמיכה בפיתוח ובתהליכי ייצור מצד מערכת הביטחון. החברות שיעברו את הסינון יקבלו תמיכה כספית בשיעור של 50%-20% מהוצאות המו"פ המאושרות. תמיכה כספית בשיעור חריג של 60% או 75% מהוצאות המו"פ המאושרות תינתן לתוכנית בעלת פוטנציאל להשפעה יוצאת דופן על קידום מערכת הבריאות ובריאות הציבור בישראל ובעולם או המהווה פריצת דרך טכנולוגית בתחומה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x