$
הייטק והון סיכון

חברת אקסיס סקיוריטי גייסה 14 מיליון דולר

את הכסף גייסה החברה מקרן סייבסטארטס של גילי רענן, שהייתה המשקיעה הראשונה בחברה, אלכס דול מ- Ten Eleven Ventures, קרן אמריקאית מובילה המתמחה בהשקעות בחברות אבטחה בעולם הדיגיטלי. משקיעים נוספים כוללים את דן אמיגה, מייסד Fireglass, ואת מייקל פיי, לשעבר נשיא Symantec וBlue Coat שהצטרף לדירקטוריון של Axis Security. בסבב גיוס סיד שנערך ב-2018 גייסה החברה 3 מיליון דולר

מאיר אורבך 14:0017.03.20
חברת הסטארט-אפ אקסיס סקיוריטי (Axis Security), גייסה 14 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון. הסבב שהושלם בימים האחרונים הביא את המייסד למחשבות חדשות על עתיד החברה. החברה מעסיקה כיום 23 עובדים, מתוכם 18 בישראל, שלושה בסן מתאו ושלושה אנשי מכירות בערים נוספות בארצות הברית .כיום כל עובדי החברה עובדים מהבית. 

"העסקה נחתמה בימים האחרונים והכסף כבר הועבר. הייתה לנו תוכנית ברורה עם מטרות ברורות בקצב גיוס מסוים, והיום אנחנו לא בטוחים אם זו הדרך הנכונה לאור המצב שקורה היום", אומר לכלכליסט דור כנפו, מנכ"ל ומייסד החברה. "כולם צריכים לבצע התאמות למצב של היום. למזלנו העבודה מרחוק פוגעת בפרודקטיביות של הצוות אך לא בהרבה. אנו מספקים מוצר של גישה מרחוק והלקוחות הקייימים שלנו מעלים תוכן בקצב חסר תקדים כיום כדי לעבוד מהבית. יש לנו כאן הזדמנות להגדיל את השימוש אך המצב כיום לא קל".

מימין גיל עזריאלנט ו דור כנפו Axis Security מימין גיל עזריאלנט ו דור כנפו Axis Security צילום: ירדן רוקח

 

"החלטנו לשנות דרך מכירה והשיווק שלנו לאור המצב ולפנות משאבים רבים לערוצים דיגיטליים. זה אתגר אך נעמוד בו", אומר דור כנפו. "אנחנו מקבלים הרבה פניות מלקוחות שלנו בבקשה לסייע להם לבצע פרוייקט של גישה מרחוק. הסיבה לכך היא שהרבה פוחדים שהמצב היום ייצור הזדמנות פז לתוקפים בגלל ריבוי האנשים שמתחברים מרחוק עם רשתות שאינן בטוחות", הוסיף דור כנפו.

 

החברה, שעד עתה פעלה מתחת לרדאר (stealth), מפתחת פתרון לגישה פרטית, מאובטחת ופשוטה ליישומים ארגוניים בעננים ציבורים ובשרתי הארגון. החברה הוקמה בסוף שנת 2018 על ידי דור כנפו, מעובדי פיירגלאס שנמכרה בשנת 2017 לסימנטק וגיל עזריאלנט ששירת יחד עמו ביחידת 8200,

 

"היינו אמורים להכפיל את מהצבת העובדים ואם המצב יימשך - אני לא בטוח שנגיע ליעד הזה. כל מי שיש לו חברה שואל את עצמו כמה כסף יש לו ואיך שומרים עליו", אומר כנפו.

 

גילי רענן. סקויה גילי רענן. סקויה צילום: אריאל בשור

 

את הכסף גייסה החברה מקרן סייבסטארטס של גילי רענן, שהייתה המשקיעה הראשונה בחברה, אלכס דול מ- Ten Eleven Ventures, קרן אמריקאית מובילה המתמחה בהשקעות בחברות אבטחה בעולם הדיגיטלי. משקיעים נוספים כוללים את דן אמיגה, מייסד Fireglass, ואת מייקל פיי, לשעבר נשיא Symantec וBlue Coat שהצטרף לדירקטוריון של Axis Security. בסבב גיוס סיד שנערך ב-2018 גייסה החברה 3 מיליון דולר.

 

אקסיס סקיוריטי יוצאת מ-stealth לאחר פעילות של 15 חודשים שכללה בדיקות התכנות בשיתוף פעולה נרחבות עם חברות Fortune 500, שחלקן הגדול נהפכו ללקוחות החברה. פלטפורמת הגישה הפרטית ליישומים של Axis Security הינה Agentless ומבוססת ענן. בכך מאפשרת לחבר בתוך דקות משתמשים מכל מכשיר ליישומים ארגוניים בצורה פשוטה ובטוחה ביותר, מבלי להידרש לשינויים ברשת או ביישומים עצמם. שימוש בפלטפורמה של אקסיס סקיוריטי פותר את סוגיית הגישה ליישומים באופן מאובטח ומסיר את הצורך בפתרונות רשת מסורתיים כגון VPN - אשר הינם מורכבים, איטיים לפריסה, ועיוורים לתוכן היישומי, במיוחד בנוגע לצורך קריטי כמתן גישה לשותפים וצדדים שלישיים כגון ספקים, קבלנים ועובדים אחרים מרחוק.

 

גילי רענן, שותף כללי של Cyberstarts וסקויה ישראל מסר: "הגידול האקספוננציאלי של טכנולוגיות ענן הפך את הגישה המאובטחת לאפליקציות ארגוניות למוקד לדאגה מרכזי עבור חברות Fortune 500. החזון של דור וגיל, בשילוב עם הצוות ההנדסי הישראלי המעולה ומנהלי מכירות ושיווק מצ'ק פוינט, Tanium, Juniper וMcAfee- סולל להם את הדרך להצלחה."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x