$
גיימינג

אנבידיה קוראת לגיימרים לסייע במאבק נגד נגיף הקורונה

יש לכם קונסולת משחק חזקה? אתם יכולים לסייע למדענים העומלים על חיסון נגד הנגיף להשתמש בכוח החישוב שלה לצורכי מחקר ולזירוז ההליך

רפאל קאהאן 16:2115.03.20
יצרנית הכרטיסים הגרפיים אנבידיה (Nvidia), שעיקר לקוחותיה הם גיימרים כבדים וכורי ביטקוין, יצאה בסוף השבוע בקריאה נרגשת: העמידו לרשות החוקרים את משאבי המחשב שלכם. הרעיון אינו חדש והוא מתבסס על רעיון המחשוב השיתופי - זאת אומרת שימוש במעבד או בכרטיס הגרפי ובזיכרון שלהם בזמן מנוחה כדי לספק כוח חישוב לפרויקטים שונים.

 

באנבידיה הסבירו שהיוזמה מיועדת לסייע לפרויקט Folding@Home שמעמיד לרשות מדענים ואוניברסטאות ברחבי העולם את משאבי החישוב לביצוע סימולציות ופתרון בעיות. הפרויקט מזכיר את היוזמה SETI@home שנסגרה לאחרונה בה השתמשו המדענים במשאבי מחשוב שיתופיים כדי לחפש חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ.  
ג'נסן הואנג. מייסד ומנכ"ל אנווידיה ג'נסן הואנג. מייסד ומנכ"ל אנווידיה צילום: nvidia

 

כדי להצטרף ליוזמה כל שנדרש הוא להתקין את האפליקציה של הפרויקט, היא תדע לחבר את המחשב שלכם לרשת המחשוב השיתופי העולמית של הפרויקט ותשתמש במעבד שלכם והכרטיס הגרפי בזמן שאתם לא עושים בו שימוש. כרטיסים גרפיים - מעבר היותם מצוינים לכריית ביטקוין - מעולים לביצוע סימולציות וחישובים מורכבים כמו אלה שחוקרים זקוקים להם לפיתוח מולקולות חדשות, תרופות וחיסונים.

 

סטרימר הגיימינג של Nvidia סטרימר הגיימינג של Nvidia

 

פרויקט @home קיים כבר שנים רבות ושימש לפרויקטים מחקריים רבים. מחיפוש חייזרים בחלל ועד לסיוע למאות מחקרים אקדמיים בתחום מדעי החיים, הפיזיקה והכימיה. בעבר ניתן היה אפילו להפעיל את האפליקציה דרך קונסולת פלייסטיישן 3. אם אתם רוצים לקבל קצת יותר מידע על הפרויקט לפני שאתם מתקינים את האפליקציה, הנכם מוזמנים לבדוק את עמוד היוזמה ברדיט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x