$
חדשות טכנולוגיה

ביל גייטס עוזב את דירקטוריון מיקרוסופט

45 שנה לאחר שהקים את ענקית התוכנה מיקרוסופט עם שותפו פול אלן, ביל גייטס עושה צעד נוסף מחוץ לחברה ועוזב את הדירקטוריון. "זה היה כבוד אדיר לעבוד איתו ולמדנו ממנו המון במשך השנים", אמר לאחר ההודעה מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה. "נמשיך להפיק תועלת מהתשוקה הטכנית שלו והעצות שלו ימשיכו להניע קדימה את המוצרים והשירותים שלנו"

שירות כלכליסט 23:2513.03.20
מיקרוסופט הודיעה הלילה כי מייסד החברה ביל גייטס עוזב את הדירקטוריון. גייטס הקים את מיקרוסופט בשנת 1975 עם פול אלן, שנפטר בשנת 2018. 

 

"זה היה כבוד אדיר אדיר לעבוד איתו ולמדנו מביל המון במשך השנים", אמר על עזיבת גייטס מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה. "ביל הקים את החברה שלנו מתוך אמונה בכוח הדמוקרטיזציה של התוכנה ותשוקה לפתור את האתגרים הדחופים ביותר של החברה האנושית, ומיקרוסופט והעולם טובים יותר בשל כך". 

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מייסד מיקרוסופט ביל גייטס צילום: בלומברג

 

לדברי נאדלה, "הדירקטוריון נהנה מההנהגה והחזון של ביל, ומיקרוסופט תמשיך להפיק תועלת מהתשוקה הטכנית המתמשכת של ביל והעצות שלו שיניעו קדימה את המוצרים והשירותים שלנו. אני אסיר תודה על חברותו של ביל ומצפה להמשיך לעבוד לצדו למימוש המשימה שלנו להעצים כל אדם וכל ארגון על פני כדור הארץ להשיג יותר". 

 

גייטס הוא בין בעלי המניות המובילים של מיקרוסופט ומחזיק כיום 1.36% מהמניות. החברה הונפקה בשנת 1986, וכיום היא אחת החברות הגדולות בעולם ובעלת שווי שוק של 1.21 טריליון דולר.

x