$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

מיקרוסופט ישראל מקימה אקסלרטור בתחומים חברתיים

האקסלרטור מיועד לחברות סטארט-אפ הפועלות בתחומים חברתיים והמבוססים על בינה מלאכותית. התוכנית בישראל חוברת לתוכנית גלובלית של החברה המציעה מלגות דרך קרן הפילנתרופיה של מיקרוסופט

מאיר אורבך 17:0810.03.20

מיקרוסופט ישראל מקימה מאיץ חברות (אקסלרטור) בשיתוף Tech for Good, ארגון היזמות החברתית. החברות שיתקבלו לאקסלרטור של Microsoft for Startups בישראל יזכו להנחיה של מנטורים, בניית תוכניות עבודה, הדרכה לעבודה עם האו"ם ועם מדינות מתפתחות, חשיפה בכנסים בינלאומיים של מיקרוסופט ובכנס Israel Impact Summit ועוד.

  

האקסלרטור החדש מיועד לחברות סטארט-אפ הפועלות בתחומים חברתיים והמבוססים על בינה מלאכותית. התוכנית בישראל חוברת לתוכנית גלובלית של החברה המציעה מלגות דרך קרן הפילנתרופיה של מיקרוסופט. החברות שמיועדות למאיץ צריכות להיות בעלות השקעה מינימלית ומוצר שעובד שניתן להתחיל עבודה איתו. בכל מחזור מיקרוסופט תקלוט 12 חברות והתוכנית לא כוללת אירוח של החברות באופן קבוע אלא מכוונת לחברות גדולות יותר.

 

רז בכר. מיקרוסופט ישראל רז בכר. מיקרוסופט ישראל צילום: מיקרוסופט

 

בשיחה עם כלכליסט אומר רז בכר, מנהל Microsoft for Startups בישראל: "אנחנו נקים משהו מאוד מקיף שיאפשר לחברות את כל צרכיהם העסקיים ונקפיד מאוד שכל חברה תהיה קשורה לעולמות ה-AI. אנחנו מחפשים חברות במספר תחומים מרכזיים בכל הקשור לכדור הארץ, נגישות , פעילויות הומניטריות, מורשת תרבותית ועולם הבריאות. כל החברות שייכנסו למאיץ יקבלו חיבור לחברות גלובליות, מנטורינג עסקי, תמיכה טכנית והטבות נוספות בשווי מיליוני דולרים".

 

האקסלרטור, שייקרא AI for Good, יחל במאי השנה ויימשך כארבעה חודשים. הסטארט-אפים הנבחרים יזכו להדרכות של מומחים: החל מהדרכה טכנית וכלה בפיתוח ושיווק עסקי, סדנאות, ימי עיון, מודולים ממוקדים בנושאים של AI ומסגרות להשפעה חברתית. סטארט-אפים בישראל ובפרט בוגרי האקסלרטור יוכלו למנף את התוכנית הגלובלית של מיקרוסופט Global Social Entrepreneurship, ואשר מאפשרת לסטארט-אפים לקבל מלגות מקרן הפילנתרופיה של מיקרוסופט לצד חשיפה גלובלית. בנוסף, הסטארט-אפים ייהנו מהאפשרות לקבל את סטטוס ה- Co-sell, שמשמעותו שאנשי המכירות של מיקרוסופט ישווקו את המוצר שלהם - דבר המהווה תרומה עצומה לחברות בתחילת דרכן. בזכות אנשי המכירות של מיקרוסופט יוכלו הסטארט-אפים לסגור עסקות במהירות כמעט כפולה.

 

מדובר בהשקעה משמעותית של מיקרוסופט בחברות הסטארט-אפ בישראל, אשר מהווה חיזוק נוסף ל- Microsoft for Startups. רק לאחרונה הרחיבה מיקרוסופט את ההטבות שלה לסטארט-אפים בתוכניות הכוללות גישה חינמית לגיטהאב ו-Power BI. כניסת האקסלרטור AI for Good ממשיכה מגמה עולמית של שילוב בין אג’נדה חברתית לטקטיקה עסקית, ושימת דגש על אחריות תאגידית.

 

מיקרוסופט ישראל מיקרוסופט ישראל צילום: מיקרוסופט

 

לדברי, עומרי בורל, מנהלת ומייסדת-שותפה Tech for Good: "הביקוש לחדשנות שנותנת מענה לסוגיות חברתיות וסביבתיות מצד תאגידים, נמצא בעלייה משמעותית בעולם. המגמה הזו מייצרת הזדמנויות ליזמיות ויזמים טכנולוגיים בישראל, שיכולה להיות שחקן מוביל בעולם בתחום זה. אנחנו נרגשים להשיק את שיתוף הפעולה הזה עם מיקרוסופט שמביאה עימה מחויבות ועוצמה שיתנו דחיפה אדירה קדימה לאקוסיסטם הישראלי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x