$
חדשות טכנולוגיה

נגיף הקורונה

אפל נאבקת בקורונה: המניה יורדת, העובדים בבית ובסין הפסיקו לקנות אייפונים

מניית אפל איבדה 7.9% במהלך המסחר בוול סטריט, מכירות האייפונים בהתרסקות וללקוחות צפוי מחסור. אך יש גם חדשות טובות: גרסת ה-iOS הבאה תכלול, ככל הנראה, תמיכה מלאה בעכבר

רפאל קאהאן 22:2409.03.20
מניית אפל איבדה 7.9% במהלך המסחר בוול סטריט היום (ב') ובמקביל החברה ספגה מספר אירועים שכנראה לא יוסיפו לה בריאות. ראשית יש את עניין התרסקות מכירות האייפונים בסין - על פי דיווח של רויטרס היום ומנתוני הממשלה הסינית עולה שהחברה מכרה כ-61% פחות אייפונים בסין בחודש האחרון. בסה''כ מדובר על מכירות של כ-500 אלף אייפונים לעומת כ-1.2 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד.

 

 

עם זאת, בחברה ציפו למכה הכואבת הזו וכבר באמצע פברואר הזהירו שככל הנראה שהיעדים שלה שנקבעו לפני מגיפת הקורונה לא יעמדו. אך חדשה רעה אחת לא מספיקה. כי גם אם הלקוחות ירצו את האייפונים - ישנו סיכוי סביר שהם ייאלצו להמתין זמן רב בחלק מהמקרים. על פי דיווח של סוכנות בלומברג, הגידול בהיקף המחלה הביא לסגירה של חלק ממפעלי שרשרת האספקה שלה. באפל הודיעו בדיסקרטיות לעובדי החנויות שדגמי אייפונים מסוימים יהיו במחסור.

 

חנות של אפל בסין חנות של אפל בסין צילום: רויטרס

 

כעת מתברר שגם האייפונים החדשים שאפל תכננה להציג לציבור בחודשים הבאים עשויים לסבול מהמשבר. כך על פי דיווח של עיתונאי הטכנולוגיה האמין ג'ון פרוסנר, אפל ככל הנראה תבטל את אירוע ההשקה שתכננה לסוף החודש ובמסגרתו היא היתה אמורה ככל הנראה להציג את האייפון 9/SE2 המוזל החדש. זהו מכשיר שמיועד לשווקים המתפתחים ומהווה נדבך חשוב באסטרטגיה שלה לשוק ההודי למשל. החברה אמנם לא ביטלה את ההשקה מכיוון שעד כה לא הודיעה רשמית על האירוע - ונראה שהיא פשוט תעבור להשקה רכה במסגרת הודעה לעיתונות או אירוע מצולם מרחוק.

 

האייפון המוזל - בהשקה מקוונת האייפון המוזל - בהשקה מקוונת מתוך שידור חי של אפל

 

וכך גם עם האייפון 12 שהיה אמור להיות מוצג במסגרת אירוע ההשקה המסורתי בספטמבר. כעת מתברר שהמכשיר שהיה אמור להיות הראשון עם תמיכה ב-5G כנראה עשוי להגיע לחנויות עם לפחות חודש עד חודשיים איחור. על פי הדיווחים הבעיה נובעת מכך שהמהנדסים שמבצעים את הבדיקות של האייפון 12 מנועים מלטוס לאסיה בגלל איומי ההידבקות בקורונה והוראת הבוס, טים קוק, שכרגע כל מי שיכול יעבוד מהבית.

 

המכירות של האייפון 11 בעצירה המכירות של האייפון 11 בעצירה צילום: Mobile Fun

 

בתוך שלל החדשות הרעות, ישנן דווקא כמה טובות. אפל למשל מאשרת כעת ללקוחות להשתמש במגבונים ייעודיים לחיטוי המכשירים שלהם. פעולה שבעבר היתה איסור חמור והיתה עשויה לגרום להסרת האחריות במקרה של זליגת חומר חיטוי לחלקים הפנימיים. כמו כן גרסת iOS הבאה (14) תכלול ככל הנראה תמיכה מלאה בעכבר כולל קליק ימני לתפריט קונטקסטואלי וכן היא מחביאה תמיכה בזוג אוזניות פרימיום חדשות שלא מופיעות בקטלוג הנוכחי ושיתחרו כנראה בדגמי בוס, סנהייזר ו-AKG (האחרונה שייכת לסמסונג).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x