$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר לעובדיה: "תעבדו מהבית"

הרשת החברתית הפכה לתאגיד האמריקאי הראשון שקורא לעובדיו להישאר בבית כדי להימנע מהתפרצות הקורונה. "רוצים להנמיך את הסבירות להתפשטות"

שירות כלכליסט 12:2804.03.20

טוויטר הפכה אתמול (ג') לתאגיד האמריקאי הראשון שמעודד את עובדיו לעבוד מהבית בכדי להימנע מהפצת וירוס הקורונה. "החל מהיום, אנו מעודדים את כל עובדינו בעולם לעבוד מהבית אם יש להם את האפשרות הזאת", כך מסרה חברת המדיה החברתית מסן פרנסיסקו בפוסט שפרסמה. "המטרה שלנו היא להנמיך את הסבירות להתפשטות וירוס ה-COVID19 אצלנו, ובעולם שסביבנו". לטוויטר יש יותר מ-4,800 עובדים, נכון לתחילת השנה.

ההודעה הגיעה בעקבות חדשות שהתפרסמו מוקדם יותר לגבי זיהוי נדבקים בוירוס במחוזות סן מתאו, סנטה קלרה, סונומה ופלייסר, ומותם של ארבעה אנשים נוספים כתוצאה מהוירוס במדינת וושינגטון, מה שהעלה את סך המתים בארה"ב לשישה. טוויטר הודיעה ביום ראשון כי היא משהה את כל נסיעות ואירועי העבודה הלא חיוניים, מה שכבר העמיד אותה צעד אחד לפני תאגידים אחרים במדינה.

 

חברות טכנולוגיה גדולות כמו גוגל, פייסבוק ואפל אמרו שהן מגבילות את הנסיעות אל סין ומחוצה לזה. ההגבלה של גוגל כללה גם את יפן, דרום קוריאה, איראן ואיטליה. אמזון וסיילספורס כבר הקפיאו את כל נסיעות העסקיות הלא חיוניות שלהן עד להודעה חדשה.

טוויטר לעובדיה: "נא לעבוד מהבית" טוויטר לעובדיה: "נא לעבוד מהבית" צילום: AP

 

סין היא עדיין המדינה שהכי מושפעת מהוירוס, עם 2,803 מתים במחוז חוביי – מקור ההתפרצות, מתוך 3,000 שדווחו בשאר העולם. חברות רבות שמפעילות חנויות בסין, כמו אפל, גוגל, ופייסבוק, סגרו אותן באופן זמני או ביקשו מעובדיהן לעבוד מהבית. גוגל אף אישרה דיווחים לפיהם ביקשה מ-8,000 עובדיה בדבלין, אירלנד, לעבוד מהבית בעקבות הידבקות אפשרית של אחד מעובדיה המקומיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x