$
חדשות טכנולוגיה

אודיקס של מפקד מצו"ב לשעבר גייסה 2.1 מיליון דולר

סך הגיוסים של חברת הסייבר בתום הסבב הנוכחי עומד על 6 מיליון דולר. ההשקעה הנוכחית תשמש להרחבת פעילות המכירות והשיווק של החברה בשוק הבינלאומי

מאיר אורבך 10:4004.03.20
חברת הסייבר odix, גייסה 2.1 מיליון דולר במסגרת סבב ראשון. בסבב השתתפו משקיעים פרטיים מארה"ב בהובלת המשקיע אפרים (אפי) לנדא. סך הגיוסים של אודיקס בתום הסבב הנוכחי עומד על 6 מיליון דולר. בשנת 2019 זכתה החברה במענק של 2 מיליון יורו מתוכנית Horizon 2020 של האיחוד האירופי. ההשקעה הנוכחית תשמש להרחבת פעילות המכירות והשיווק של החברה בשוק הבינלאומי.
Odix הוקמה בשם ODI בשנת 2010 על ידי שני אלופי משנה (במיל.), ד"ר אורן איתן, לשעבר מפקד יחידת מצו"ב בצה"ל, ודודו גבע, לשעבר מפקד בה"ד 7. ODI החלה את דרכה כחברת שירותי סייבר ללקוחות ביטחוניים. במהלך 2014 פיתחה החברה לראשונה טכנולוגיה חדשה לנטרול מתקפות סייבר המועברות באמצעות קבצים (file based attacks). ב-2018 בוצע פיצול בין ODI, אשר ממשיכה לספק שירותים למגזר הביטחוני-צבאי בהובלת דודו גבע, לבין odix המתמקדת בהמשך פיתוח והפצת המוצר הטכנולוגי שלה, בהובלת המנכ"ל ד"ר אורן איתן.

 

אודיקס מפתחת טכנולוגיית הגנה חדשנית ל"הלבנת קבצים" בגישת CDR (ר"ת - Content Disarm and Reconstructions). המוצר שפיתחה מכיל אלגוריתמים מתקדמים ומבוססי פטנט, אשר מנטרלים קודים זדוניים פוטנציאלים (Malware) החבויים בקבצים - לרבות נוזקות חדשות שאינן מוכרות או ידועות עדיין לקהילת הסייבר. הגישה הייחודית של אודיקס מאפשרת למשתמשים ארגוניים לפתוח בבטחה קבצים בשימוש יומיומי (כגון מסמכי Office, PDF, תמונות וסרטונים) מבלי לחשוש שווירוס חדש ולא ידוע חבוי באחד מהם.

 

בין לקוחותיה הישראלים של אודיקס: הראל ביטוח, מגדל ביטוח, משרד הבריאות, נמל אשדוד, דן אנד ברדסטריט, מפעל הפיס ואחרים. בין לקוחותיה בחו"ל: European Investment Bank, הצבא הגרמני (Bundeswehr), הבנק הבינלאומי של לוקסמבורג, ג'נרל אלקטריק, משרד רוה"מ הסינגפורי וכן חברות חשמל ואנרגיה, עיריות ורשויות מוניציפליות בארה"ב. החברה פועלת ממשרדיה בראש העין ומפעילה סניפים בארה"ב ולוקסמבורג, היא מעסיקה כעשרים עובדים ומגייסת לשורותיה אנשי פיתוח, שיווק, תמיכה ומכירות.
אורן איתן מנכ"ל אודיקס אורן איתן מנכ"ל אודיקס צילום: תומר שלום

 

בחבר המנהלים של odix ובוועדה המייעצת יושבים בכירים לשעבר מגופי ביטחון ומהמגזר העסקי, בין היתר מאיר ניסנסון, מנכ"ל יבמ ישראל לשעבר, המכהן כיו"ר הדירקטוריון, ברוך גינדין, לשעבר מנכ"ל Gartner ישראל וכיום מנכ"ל חברת הייעוץ קומסט והאלוף (במיל') עוזי מוסקוביץ' שהיה ראש אגף התקשוב והסייבר בצה"ל.

 

ד"ר אורן איתן, מייסד ומנכ"ל אודיקס מסר: "בימים אלה אנו מרחיבים את פעילותנו בשוק הבינלאומי וההשקעה האחרונה תאפשר לנו לגדול בקצב המתוכנן. קבצים בשימוש יומיומי הם אחת הדרכים הנפוצות להעברת נוזקות. מחקר בינלאומי מצא כי 94% מהנוזקות מופצות על ידי מיילים. הבעיה מחריפה במקרים של נוזקות חדשות שאינן ידועות ולכן אינן מזוהות על ידי פתרונות מסורתיים. גם פתרונות מבוססי התנהגות לא תמיד יעילים בזיהוי נוזקות והפריצה לטלפון הנייד של מנכ"ל אמזון היא דוגמא ממשית לכך. לכן ארגונים חייבים פתרונות שמבוססים על טכנולוגיה שהיא "עיוורת" לנסיבות חברתיות או אנושיות. החזון של אודיקס הוא לספק את שירות הלבנת הקבצים שלנו במודל SaaS בענן, ולהפוך אותו לחלק טבעי בפלטפורמות הדוא"ל המובילות בעולם".  

 

לדברי המשקיע אפרים (אפי) לנדא: "השוק בו פועלת חברת odix צפוי לצמוח בצורה אקספוננציאלית. אני רואה את ההתעניינות בטכנולוגיה ובסוג הפתרונות שהחברה מציעה ומאמין כי odix נמצאת בתחילת תנופת צמיחה משמעותית. אני משוכנע כי odix תהפך לשחקן משמעותי בשוק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x