שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל תשלם חצי מיליארד דולר פיצויים על כך שהאטה אייפונים בכוונה

הסאגה לקראת סיום? אחת השערוריות הגדולות בהיסטוריה של החברה עתידה להסתיים בעסקת טיעון במסגרתה היא תפצה את לקוחות דגמי האייפון 6,7 וה-SE. העסקה טרם אושרה בבית המשפט, ואפל ממשיכה לכפור בטענה שהאטה את המכשירים במכוון

רפאל קאהאן 15:0203.03.20

זו הייתה אולי אחת השערוריות הגדולות בהיסטוריה של אפל. כעת החברה תיאלץ לשלם כחצי מיליארד דולר בעסקת טיעון המסכמת את משפטה, בו הואשמה על כך שהאטה בכוונה אייפונים כדי לגרום ללקוחות לרכוש סוללות חדשות או אייפון חדש. על פי דיווח של סוכנות רויטרס אמש (ב') עסקת הטיעון דורשת עדיין את אישור בית המשפט המחוזי של סאן חוזה בקליפורניה.

על פי הסדר הטיעון, תשלם החברה 25 דולר לכל בעל אייפון בארה"ב - סכום שעשוי להשתנות בהתאם לעמידה בתנאים של כל לקוח ותשלום מינימלי של כ-310 מיליון דולר בסך הכל. אפל עדיין כופרת בטענת ההאטה המכוונת ולפי מסמכים שהוגשו לבית המשפט טוענת שהיא תסכים לעסקה כדי להימנע מעלויות נוספות שצפויות לה, אם תתבע במדינות נוספות. ההסכם מתייחס אך ורק לבעלי אייפונים אמריקאיים מדגמי 6, 7 ו-SE עם מערכת הפעלה iOS 10.2.1 ומעלה שנרכשו לפני ה-21 בדצמבר 2017.  
"קיצרה את חיי הסוללה כדי למכור סוללות חדשות" "קיצרה את חיי הסוללה כדי למכור סוללות חדשות"

 

טענות על האטה מכוונת של מערכת ההפעלה (או בלשון התעשייה - השבתה מתוכננת) עלו במספר הזדמנויות בשנים האחרונות. לדברי התובעים, אפל ביצעה את המהלך מבלי לעדכן את הלקוחות ומתוך תקווה שאלה ירכשו מכשיר חדש בגלל הערכה שגויה שמכשירם אינו תקין יותר.

 

אפל מצידה טענה שההאטה נובעת מבעיות טכניות כגון התחממות הסוללה, עומס על המעבד ובעיות נוספות, שלדבריה פגמו בחוויית השימוש. עם זאת החברה התנצלה פומבית וגם הוזילה את עלות החלפת הסוללה מ-79 דולר לכ-29 דולר לאחר התפוצצות הפרשה בתקשורת.

 

דגמי אייפון משנת 2015. "אפל האטה את המכשירים ללא ידיעת המשתמשים" דגמי אייפון משנת 2015. "אפל האטה את המכשירים ללא ידיעת המשתמשים"

 

על פי מומחים שגייסה התביעה, הפיצוי לכל בעל אייפון יכול היה להגיע למקסימום של כ-46 דולר. מה שהיה מכפיל את היקף הפיצוי הפוטנציאלי של אפל. במקביל, עורכי הדין שתבעו את אפל צפויים לדרוש כ-93 מיליון דולר כתשלום עבור הוצאות משפט ודמי טיפול.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x