$
חדשות טכנולוגיה

חברת הסטארט-אפ הישראלית K Health גייסה 48 מיליון דולר

החברה מאפשרת ייעוץ רפואי ראשוני על בסיס סטטיסטיקת שאלות ותשובות המשתמשים, ללא צורך בקביעת תור לרופא. יצרה שיתופי פעולה עם מכבי שירותי בריאות ואנתם האמריקאית

מאיר אורבך 13:0027.02.20

חברת הסטארט-אפ הישראלית K Health, שהוקמה על ידי אלון בלוך מ-Wix ו-Vroom, ואדם סינגולדה מטאבולה, גייסה 48 מיליון דולר ממשקיעיה הנוכחיים.

את הסיבוב הנוכחי הובילו שתי קרנות שהשקיעו בעבר בחברה: קרן ההשקעות האירופית Mangrove, והקרן האמריקאית 14W. משקיעים נוספים בסבב האחרון כוללים, בין היתר, את חברת הביטוח הרפואי האמריקאית Anthem Blue Cross, קרן ההשקעות של ענקית התקשורת Comcast ,Primary Ventures, Lerer Hippeau, Box Group ו- Max Ventures. סך הגיוסים של החברה, שהוקמה ב-2016, הוא כ-97 מיליון דולר וכיום היא מעסיקה צוות של 110 עובדים בתל אביב ובניו יורק. צוות העובדים כולל מתמטיקאים, רופאים, מפתחים ועוד.  

 

לא צריך לשלם 150 דולר לביקור רופא לא צריך לשלם 150 דולר לביקור רופא צילום: שאטרסטוק

 

האפליקציית הישראלית מבוססת על חיבור בינה לבין קופת חולים מכבי, אשר סיפקה לחברה בסיס מידע אנונימי מ-2.2 מיליון ביקורי רופא שבוצעו בקופת החולים ב-25 השנים האחרונות. K-Health היא חינמית לחלוטין, כל פעילותה מתרכזת בעיקר בארצות הברית אך פועלת גם בישראל ומציעה ייעוץ גם בשפה העברית.

 

באמצעות שורה של שאלות המערכת, המבוססת על לימוד מכונה ובינה מלאכותית, יודעת לענות על שאלות רפואיות. חשוב להדגיש שלא מדובר בדיאגנוזה רפואית אלא אבחנה סטטיסטית המצביעה על מה קרוב לוודאי שיש לך, על בסיס מה ששאלו אנשים אחרים. בבדיקות שעשתה החברה ניכרת הצלחה בהצעות של האפליקציה למשתמשים. מעבר לעצות האפליקציה, קיימת גם האפשרות לפנות לרופא אשר יציע טיפול על בסיס האבחנה.

 

הפנייה לרופא והטיפול המהיר הם אחד מצווארי הבקבוק של הרפואה האמריקאית והרפואה בכלל שנאלצים להתמודד עם פניות רבות שהיו יכולות להיפתר ללא פגישה פנים אל פנים ובעיקר לחסוך כספים רבים לחולים שנאלצים לשלם על כל ביקור כסף רב. לשם השוואה, הפניה דרך האפליקציה תעלה 14 דולר לעומת כ-150 דולר בפגישה פנים אל פנים. 

 

בשיחה לכלכליסט אמר אלון בלוך כי כיום נמצאים כשלושה מיליון משתמשים פעילים באפליקציה. "אנחנו למעשה קופת חולים בלי מבטח. בזכות ההסכם שלנו עם חברת אנתם (Anthem) האמריקאית יצרנו לעצמנו ברית עם אחד המבטחים המשמעותיים ביותר בארצות הברית. בכוונתנו להרחיב את הפעילות שלנו בעתיד גם לדרום אמריקה, לאסיה ולמדינות באזור האוקיינוס השקט"

 

"המידע שקיבלנו ממכבי הוא מידע נדיר באיכותו", הוסיף, "וכעת אנחנו יכולים להרחיב משמעותית את תחומי הכיסוי שלנו בכל הקשור לטיפול כרוני, לחץ דם וסכרת, אונקולוגיה וקרדיולוגיה ואפילו לגעת בתחום רפואת הילדים עד גיל 18, שהוא תחום עצום בפני עצמו". על יתרונות השירות שלהם על פני המתחרים הסביר, "אנחנו לא רק חוסכים משמעותית כסף ללקוחות על כל פנייה לרופא אלא גם מציעים לכל מי שיחפוץ בכך להזמין משלוח של התרופות הנדרשות לו עד הבית". עוד סיפר כי האפליקציה כוללת בתוכה 55 רופאים בארצות הברית כשהחברה כל הזמן מגייסת ועוד ועוד רופאים שמאפשדרים למענה מיידי ומהיר לכל פנייה". 

 

 

אדם סינגולדה, ממייסדי K-Health אדם סינגולדה, ממייסדי K-Health צילום: David Pexton

 

״אני מתרגש להיות חלק בחברה שמשנה את העולם", אמר אדם סינגולדה, מייסד ומנכ"ל טאבולה ואחד ממייסדי K Health, "חברה שמביאה את היכולת של כל אחד מאיתנו לדעת מה יש לו ואיזה תרופות אנשים כמוהו לקחו על ידי השוואה למיליוני אנשים שמתנהגים בצורה דומה. מדובר במהפכת אינפורמציה אמיתית למטרה טובה, וללא עלות. היכולת לא להיות תלוי ברופא או ב'דוקטור גוגל' מרגשת אותי". לסיום הדגיש שהחברה לא מנסה להחליף את הרופאים, אלא לנסות להביא לשינוי במערכת שלא השתנתה כבר 100 שנה, ולייצר מערכת בריאות חדשה לגמרי שעובדת עבור הלקוחות שלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x