$
מכשירים ומדריכים

האייפון 12 יגיע בצבע כחול ויכלול מסך גיימינג

הגיע היום הזה בשנה: כל השמועות וההערכות על האייפון החדש, והאם נגיף הקורונה עלול לעכב את ההשקה? נתקלתם בשמועה נוספת? רשמו לנו בתגובות

רפאל קאהאן 14:0523.02.20
האייפון 11 הושק רק לפני מספר חודשים וכבר החלו לצוץ דיווחים על זהותו העתידית של היורש - האייפון 12. כדי להיות מדויקים נאמר כך: אנחנו לא באמת יודעים שכך יראה האייפון הבא, אך מכיוון שזו הנומנקלטורה הנוכחית של אפל - נזרום איתה.  
אם האייפון 11 היה סמארטפון שהחזיר את האייפון לראש רשימת הסמארטפונים האיכותיים והפך ללהיט מכירות, הדגם הבא חייב לספק לפחות כמה יתרונות בשביל להשתוות לו במכירות. שאם לא, רבים יעדיפו את הדגם של שנה שעברה שיחסוך כסף רב ברכישה שלו. כנראה שגם באפל מבינים זאת היטב ולכן הנה מה שככל הנראה יופיע במפרט של המכשיר החדש.
 
אירוע השקת האייפון 11 אירוע השקת האייפון 11 צילום: Apple

 

 

 

נתחיל עם החדשות הרעות, על פי דיווח של אתר יפני, האייפון החדש וקודמו לא ממש יראו שונים. אפל אמנם לא נוהגת לשנות באופן מהותי את עיצובי האייפון - אך כאן, על פי ציטוט של ספק רכיבים סיני עלום - ההבדלים יהיו כנראה מינוריים מאוד. אין זה מפתיע, אפל מנסה להימנע מלהפתיע את הלקוחות, כמו גם את הספקים שלה. אך עם זאת, מכשיר דומה מדי עשוי להיות פחות מגרה מבחינת הלקוחות הפוטנציאליים.

 

כעת לחדשות הטובות: לראשונה אפל תציע צבע חדש באייפון הדגל - כחול נייבי. אמנם היו כבר אייפונים בצבעי הקשת (כמו האייפון 5C הלא מאוד מוצלח) אך דגם הדגל בדרך כלל סופק בלבן, שחור ואפור, זהב והשנה גם בירוק. היו גם סדרות מיוחדות בצבעים נוספים - אך אלה נדירות למדי ובחלקן מדובר בתוספות ושינויים שבוצעו לאחר מעשה. האייפון 12 יקבל אם כן את הצבע הכחול שיש המדווחים יתבסס על צבע השנה של פנטון.

 

החידוש השני יתמקד במסכים. על כך ישנם שני דיווחים. הראשון הוא על שינוי הגדלים של המסכים השונים. האייפון 12 עשוי להציע מסך קטן יותר בדגם הבסיס שגודלו 5.4 אינץ' לעומת 5.8 אינץ' בעוד אחיו הענק, הפרו, יגיע מצויד במסך 6.7 אינץ' לעומת 6.5 אינץ' כיום. אך החלק המעניין הוא שהמסכים האלה יזכו בקצב רענון בן 120 הרץ לעומת 60 כיום.

 

קצב רענון גבוה הפך לפריט פופולרי בשנה האחרונה והוא מאפשר להציג אנימציות, משחקים ומעברים בין אפליקציות בצורה הרבה יותר זורמת, מהירה ובעיקר חלקה יותר. עד כה קצב רענון גבוה הוצג בסמארטפוני גיימינג, בוואן פלוס 7 לדגמיו (אם כי בקצב נמוך יותר של כ-90 הרץ) ובדגמי הגלקסי S20. זו תכונה שמאוד פופולרית אצל גיימרים וכאלה שאוהבים שהמסך שלהם מציג הכל במהירות. מנגד מדובר בתכונה שמקשה על חיי הסוללה.

 

ולסיום, הדובדבן שבקצפת "ערימת אייפונים" לפניכם. אפל צפויה להשיק לא פחות מחמישה אייפונים שונים השנה. על פי הערכות נפרדות מאנליסטים של בנק ג'יי פי מורגן ואנליסט אפל הידוע מינג-צי קואו, אפל תשיק אייפון עם מסך 5.4 אינץ', שניים עם מסך בן 6.1 אינץ' ואחד עם מסך ענק בן 6.7 אינץ'. וזאת לא כולל האייפון SE2 או 9 המוזל שהדיווחים עליו טוענים שיושק כבר במרץ הקרוב כך לפי סוכנות בלומברג.

 

אירוע השקת האייפון 11 אירוע השקת האייפון 11 צילום: Apple

 

אלה פחות או יותר הדיווחים שעברו הצלבה בין מקורות שונים, אך כמובן שעדיין מדובר על הערכות שעשויות להשתנות עד ספטמבר הבא - התאריך המסורתי לחשיפת האייפונים על ידי אפל. ישנו עוד אלמנט לא ידוע - מגיפת הקורונה כבר החלה ליצור כאוס בשרשראות האספקה השונות בסין ואסיה. שוק ה-PC כבר "זכה" לשינמוך צפי הייצור והזמינות של מחשבים אישיים וארגוניים, ויש להניח שתופעה דומה גם תופיע בתחום הסמארטפונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x