$
חדשות טכנולוגיה

טיקטוק תאפשר להורים להגביל את משך הזמן שילדיהם שוהים באפליקציה

הרשת החברתית, שהפכה ללהיט בקרב ילדים ובני נוער וסופגת לאחרונה לא מעט ביקורת, מוסיפה אפשרויות למעקב משפחתי אחר הסרטונים של הילדים ברשת. בנוסף, הורים יוכלו להגביל את ההודעות הפרטיות שיישלחו לילדיהם. לפי הפרסומים, השירות יהיה זמין בישראל בשבועות הקרובים

איתמר זיגלמן 12:0420.02.20

דרוש מבוגר אחראי: טיקטוק (TikTok) מבינה כמה קל לילדים ובני נוער לבזבז שעות על גבי שעות בפעילות באפליקציה הפופולרית, בצפייה בסרטוני וידאו. כעת, בעקבות הביקורת הרבה שספגה, החליטה החברה לאפשר להורים שליטה רבה יותר על משך הזמן בו ילדיהם מבלים באפקליציה.

 

פיצ'ר בטיחות חדש שיצורף בקרוב לאפליקצייה וייקרא 'מצב משפחתי', יאפשר להורים, שילדיהם הם משתמשים כבדים ברשת החברתית, לשלוט על משך הזמן בו האפליקציה תהיה פעילה במהלך היום. על פי הבלוג Cormac Keenan, מטרת הפיצ'ר החדש היא לאפשר למשתמשים 'מערכת יחסים בריאה' בשימוש בטיק-טוק.

טיק-טוק TikTok טיק-טוק TikTok צילום: איי אף פי

 

אלו שיבחרו שלא להצטרף לשירת 'המצב המשפחתי' החדש שהחברה מציעה, יוכלו להמשיך לצפות בסרטונים ללא הפסקה; אלו שכן, יוכלו לצפות בסרטונים רק לזמן מוגבל.

 

במקביל, הורים יוכלו להגביל את ההודעות הפרטיות שיישלחו לילדיהם בטיק-טוק ואפילו לכבות לחלוטין את האפשרות לקבל הודעות אישיות. בנוסף לכך, יתאפשר להורים לתחום את סוג התוכן בו ילדיהם צופים תוך שימוש באפליקציה.

 

אפליקציית טיק-טוק אפליקציית טיק-טוק צילום: שאטרסטוק

 

זוהי רק דוגמה אחת לאפשרות של ההורים להתערב בתכנים של ילדיהם בטיק-טוק. הרשת החברתית חברה לאחרונה לפרסונות הנעקבות ביותר ברשת כדי לקרוא למשתמשים להפחית את משך זמן השהות באפליקציה. אותם סרטונים מופיעים בפיד אחרי שמשתמש מבלה זמן רב מדי בתוך האפליקציה, וצופה בסרטונים בלי הפסקה.

 

'מצב משפחתי' זמין כעת רק באנגליה אך עתיד להיות מופץ לשאר העולם בשבועות הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x