שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת המכשור הרפואי האמריקאית אינטגר רוכשת את אינומק הישראלית

אינומק שהוקמה לפני 12 שנה בידי ספי שחרור. היא מתמחה במחקר, פיתוח וייצור של מכשירים רפואיים עבור חברות סטארט-אפ ישראליות שאין באפשרותן לעשות זאת בעצמן. אינומק מעסיקה 29 עובדים בנתניה וצפויה לגייס עובדים נוספים בעקבות העסקה

הגר רבט 23:0019.02.20

חברת המכשור הרפואי האמריקאית Integer Holdings Corporation הודיעה היום (ד') על רכישה של חברה ישראלית בשם אינומק (Inomec) שתשמש אותה לביסוס נוכחות בישראל. פרטי העסקה לא פורסמו.

 

אינומק הוקמה בשנת 2008 על ידי ספי שחרור והייתה בבעלותו המלאה עד למכירה. החברה מתמחה במחקר, פיתוח וייצור של מכשירים רפואיים עבור חברות סטארט-אפ ישראליות שאין באפשרותן לעשות זאת בעצמן. אינומק מלווה את החברה משלב הרעיון, בהליך המחקר והפיתוח ועד לייצור הראשוני ולקבלת אישור FDA.

 

בין לקוחות החברה ניתן להזכיר למשל את חברת AV Medical שנמכרה לאחרונה לענקית המכשור הרפואי מדטרוניק האמריקאית בעסקה של כ-30 מיליון דולר.

 

 

עובדי חברת אינומק עובדי חברת אינומק

 

בעקבות הרכישה תהפוך אינומק לשמש כמרכז המחקר והחדשנות החמישי של אינטגר בעולם, בנוסף לפלימות, מינסוטה, קלרנס, ניו יורק, מונטווידאו, אורוגוואי, וגאלווי, אירלנד. המרכז החדש בישראל יאפשר לאינטגר להיות בסביבה עשירה של סטארט-אפים בשלבים מוקדמים ומאוחרים , כמו גם חממות רב-לאומיות הממוקמות בישראל, תוך מתן יכולות מחקר ופיתוח נוספות להזנת אתרי ייצור של אינטגר בעולם.

 

ג'ו דז'יידז'ק, מנכ"ל ונשיא חברת אינטגר מסר: "רכישת Inomec מחזקת את יכולות המחקר והפיתוח שלנו, על ידי הוספת יכולות מבדילות והרחבת טביעת הרגל הגלובלית שלנו בשוק מרכזי עם צ'ק אוקסיסטם, בשוק מוביל ומוכר בתחום החדשנות בתחום המדטק״.

 

"חברת אינטגר כמובילת שוק בעולם כיצרנית מכשור רפואי במיקור חוץ הוא ללא תחרות ואנו מצפים לספק ללקוחותינו הזדמנויות חדשות עם היכולות המשולבות שלנו", מסר ספי שחרור, מייסד ומנכ"ל אינומק.

 

אינומק מעסיקה היום 29 עובדים בנתניה וצפויה כאמור לגייס עובדים נוספים בעקבות העסקה.

 

אינטגר אחזקות (NYSE: ITGR), היא אחת היצרניות הגדולות ביותר של מכשור רפואי (MDO) בעולם ומשרתת את השווקים בתחום הקרדיולוגיה, נוירומודולציה, כלי דם, מכשור נייד, כירורגיה מתקדמת ואורטופדיה.

 

ייצגה את אינמוק עו״ד גליה אמיר חן ממשרד פרימס שילה גבעון מאיר ורו״ח חיים לילוס שימש יועץ כלכלי לאינומק בעסקה.

x