$
חדשות טכנולוגיה

חדש

חברת SpaceX תטיס תיירים לחלל ב-2021

בעוד שנה תגיעו לירח: SpaceX חוברת לסוכנות טיולים בחלל Space Adventures כדי להטיס 4 אנשים על סיפון חללית ה-Crew Dragon

שירות כלכליסט 14:2419.02.20

חברת SpaceX חתמה על הסכם עם חברת תיירות חלל לארגון סיורי חלל מסביב לכדור הארץ עבור קומץ של תיירים חובבי הרפתקאות.

 

חברת Space Adventures, שארגנה שמונה סיורי חלל לתחנת החלל הבין לאומית בין 2001 ו-2009, מתכננת כעת לעזור לתכנן טיסה לארבעה אנשים על סיפון חללית ה-Crew Dragon של ספייס אקס. הטיסה עשויה להתרחש ב-2021.

 

על פי סרטון שפרסמה החברה אתמול (ג'), התיירים יוכלו לבלות עד חמישה ימים במסלול סביב כדור הארץ בעודם מכונסים בחללית שצורתה טיפה ורוחבה כארבעה מטרים.

 

 

SpaceX SpaceX צילום: SpaceX

נתיב הטיסה עשוי לקחת את התיירים לגבהים של עד פי שלושה מאלה בהם משייטת תחנת החלל, כך אמר יו"ר ספייס אדבנצ'רס, אריק אנדרסון. מדובר במרחק מכדור הארץ אליו לא הגיע אדם מזה כמה עשורים, שהנוף ממנו דומה לזה אותו ראו האסטרונאוטים של נאס"א שטסו במשימת הג'מיני 11 ב-1966, כך על פי אנדרסון.

 

 

חושבים שיש לכם את האומץ?

 

הצעד הבא הוא למצוא אנשים אמידים מספיק שירצו לעלות על הטיסה. מחירי הטיסה יהיו "בטווח של טיסות אחרות סביב כדור הארץ", על פי החברה, ויגיעו כנראה לעשרות מיליוני דולר. בנוסף, נאס"א עדיין לא נתנה את אישורה להטסת אנשים בחללית הקרו דרגון של ספייס אקס, אך האישור הזה עשוי להתקבל עוד בשבועות הקרובים. החללית השלימה בהצלחה מבדק שהתקיים בחודש שעבר.

 

SpaceX SpaceX צילום: SpaceX

 

ב-2014 קיבלה ספייס אקס מנאס"א 2.6 מיליארד דולר למטרת פיתוח הקרו דרגון. בואינג הגיעה לעסקה דומה בשווי של 4.2 מיליארד דולר לפיתוח חללית הסטארליינר שלה. נאס"א מתכננת להשתמש בכלי הטיס של שתי החברות על מנת לשמור על תחנת החלל מאוישת באסטרונאוטים שאומנו לכך, בעוד כלי הטיס יישארו בידי שתי החברות שמפתחות אותם, והן יוכלו להשתמש בהם גם לסוגי משימות נוספות, כולל תיירות חלל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x