$
פטנטים וקניין רוחני

דרייבז המספקת מערכת ענן לתחום הרכב גייסה 11 מיליון דולר

הגיוס, שנעשה בהובלת קרן ההשקעות הבריטית סנטריקה, ישמש להרחבת הפעילות העסקית של דרייבז בשוק הבינלאומי. בנוסף יגויסו עשרות עובדים בתחומי הפיתוח הטכנולוגי, השיווק והמכירות – רובם בישראל. החברה גייסה עד היום 22 מיליון דולר

מאיר אורבך 14:2919.02.20

חברת הסטארטאפ הישראלית דרייבז (Driivz) גייסה 11 מיליון דולר. הגיוס בוצע במסגרת סבב גיוס שלישי בהובלת Gilbarco Veeder-Root וקרן ההשקעות התאגידית Centrica Innovations.

הגיוס ישמש להרחבת הפעילות העסקית של דרייבז בשוק הבינלאומי, וכן לגיוס עשרות עובדים בתחומי הפיתוח הטכנולוגי, השיווק והמכירות – רובם בישראל. החברה גייסה עד היום 22 מיליון דולר ללא הסבב הנוכחי ומעסיקה כ-35 עובדים.

 

דרייבס מספקת מערכת תוכנה ומבוססת-ענן עבור ספקי שירותים בתחום הרכב החשמלי, כגון ציי רכב, רשתות תדלוק, וחנויות נוחות ברחבי העולם. המערכת שפיתחה מספקת יכולות לניהול המערך התפעולי, מיטוב אנרגיה, בילינג ונדידה, וכן אפליקציה לשימוש הנהגים. מהחברה נמסר שהפתרונות של Driivz משמשים מעל 500 אלף נהגים ותומכים ביותר מ-130 סוגים שונים של תחנות טעינה.

 

דורון פרנקל, מייסד ומנכ"ל דרייבס: "יש לנו חזון משותף עם GVR ו-Centrica לגבי האצת השימוש ברכבים חשמליים ואופטימיזציה של השימוש באנרגיה. ספקיות שירותים גדולות, יצרניות רכב, וחברות דלק ונפט כבר בחרו בנו הודות לטכנולוגיה וליכולת הגידול המוכחת שלנו, וכיום אנו מסייעים להם להאיץ את פעילותם העסקית בשוק המתרחב במהירות של הרכב החשמלי".

דורון פרנקל מנכ"ל דרייבז דורון פרנקל מנכ"ל דרייבז צילום: דויד גארב

 

Gilbarco Veeder-Root היא מובילה עולמית באספקת טכנולוגיה וציוד חיוני לתדלוק וטעינה חשמלית של רכבים בחנויות נוחות ובציי רכב מסחריים. השותפות עם Driivz תאפשר ל-GVR להרחיב את פתרונותיה לאפליקציות של ציי רכב ונקודות קצה, ולהסיר את החסמים בדרך לפיתוח וניהול יעיל יותר של תשתיות טעינה לרכבים חשמליים.

 

"השותפות עם דרייבס ממשיכה את ההשקעה של GVR בשוק הטעינה לרכבים חשמליים. בהיותנו שותף מוביל ומבוסס היטב בענף התדלוק המסחרי והפרטי, בעל דריסת רגל משמעותית בשווקים רבים בעולם, אנו ממשיכים להציע פתרונות חדשניים ללקוחותינו במעבר שלהם לטעינת הרכב החשמלי העתידי," אמר אהרון סאק, נשיא Gilbarco Veeder-Root. "הטכנולוגיה של דרייבז היא העתיד של ניהול רשתות הטעינה בעולם ואנו שמחים לסייע להמשך הצמיחה שלה, ובכך גם להרחיב את יכולתנו לתמוך בלקוחות שלנו ולשפר את חוויית המשתמש של אנשים הנוהגים ברכב חשמלי בכל העולם".

 

עידן מור עידן מור צילום: אדם לורנס

 

עידן מור, מנהל ההשקעות של קרן Centrica Innovations בישראל: "אנו מתפעלים מהפרישה הבינלאומית שדרייבז מצליחה להשיג בעזרת הפלטפורמה שלה. אנו עובדים כעת עם צוות המו"פ של דרייבז כדי לשלב את הפתרונות המתקדמים שלה לניהול אנרגיה בתחום הרכב החשמלי לתוך מארג פתרונות ניהול האנרגיה של Centrica. צעד זה יסייע לנו להתגבר על אתגרים בתחום טעינת הרכב החשמלי, וכך להאיץ את קצב האימוץ של רכב חשמלי במדינות רבות ו'לחשמל' את האופן בו אנו חיים, עובדים ומתניידים".

 

פרנקל הוסיף כי "חוויית השימוש ברכב הולכת ומתפתחת במקביל לשינויים התכופים בשוק האנרגיה. אנו מפתחים את הפתרונות החדשניים שלנו עבור מגזרים שונים, כגון ציי רכב, חברות אנרגיה וחברות דלק ונפט. השותפות האסטרטגית שלנו עם GVR יוצרת סינרגיה עסקית שתאפשר לה להשלים את היצע הפתרונות שלה עם שירותים דיגיטליים לטעינת רכב חשמלי, ובתוך כך תאפשר לדרייבז לתמוך בלקוחותיה ולהניע קדימה את מהפכת הרכב החשמלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x