שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

וואווי דוחה את האישומים החדשים נגדה: "ארה"ב לא תרוויח מהם דבר"

אתמול הודיע משרד המשפטים האמריקאי על אישומים פליליים חדשים נגד וואווי שכוללים גניבה של סודות מסחריים וסיוע לממשלת איראן לבצע מעקבים במהלך הפגנות נגד השלטון. וואווי: "האשמות חסרות שחר שנועדו רק להזיק למוניטין שלנו"

שירות כלכליסט 21:5414.02.20

ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי אמרה שהאשמות חדשות שהוטחו בה על ידי משרד המשפטים האמריקני חסרות כל שחר והן חלק מניסיון ברור "להזיק למוניטין של וואווי ולעסקיה".

 

תובעים פדרליים הודיעו אתמול על אישומים פליליים חדשים נגד וואווי ושתיים משלוחותיה בארה"ב, שכוללים מעורבות בפשע מאורגן ותכנון גניבה של סודות מסחריים מחברות אמריקניות. עוד נטען כי וואווי עזרה לכאורה לממשלת איראן לבצע מעקבים במהלך הפגנות נגד השלטון שהתרחשו בטהרן ב-2009", נטען בכתב האישום.  

מייסד וואווי רן ז'נגפיי ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ מייסד וואווי רן ז'נגפיי ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילומים: טי.אן.אס, בלומברג

 

האישומים החדשים, שהוגשו לבית משפט פדרלי בברוקלין, מתווספים לאישומים קודמים שהוגשו נגד החברה ונחשפו בינואר האחרון. בעבר נטען כי החברה שיקרה לבנקים והפרה את הסנקציות נגד איראן. וואווי דחתה את כל האישומים כנגדה.

 

"האישומים החדשים חסרי כל שחר ומבוססים בעיקר על סכסוכים אזרחיים ממוחזרים מ-20 השנים האחרונות אשר הוסדרו זה מכבר, ובכמה מקרים אף נדחו על ידי שופטים וחברי מושבעים פדרליים", טענה וואווי היום בבוקר. "ממשלת ארה"ב לא תראה ברכה מהאישומים האלה ולא תרוויח מהם דבר. בכוונתנו להוכיח שהאישומים אינם מבוססים ואינם הוגנים".

 

וואווי מעורבת נכון להיום בכמה קרבות משפטיים בארה"ב, בין היתר הוגש נגדה כתב אישום על ידי תובעים פדראליים מסיאטל על גניבת סודות מסחריים מחברת טי-מובייל.

x