שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מארק צוקרברג: "אני מקבל את זה שנצטרך לשלם יותר מסים"

בפגישה שיקיים מחר בנציבות האירופית צפוי מייסד פייסבוק להביע תמיכה ברפורמות שייחיבו את ענקיות הטכנולוגיה מעמק הסיליקון לשלם באירופה יותר מס. "אני מבין את התסכול שיש כלפי חברות הטכנולוגיה באירופה", יאמר צוקרברג

שירות כלכליסט 17:0914.02.20
מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג צפוי לתמוך ברפורמות שיחייבו את ענקיות הטכנולוגיה בעמק הסיליקון לשלם יותר מסים באירופה - כך מדווח אתר "מארקט ווטש". מייסד הרשת החברתית אמור לומר את הדברים בפגישה שיקיים מחר (שבת) בבריסל עם חברי הנציבות האירופית.

 

צוקרברג צפוי לומר כי יתמוך ברפורמת מס על ענקיות הטכנולוגיה ברמה בינלאומית, כפי שזו הוצעה על ידי ארגון ה-OECD. על פי קטע מנאומו של צוקרברג שנמסר מראש, הוא צפוי להגיד כי הוא "מבין שיש תסכול מהאופן שבו חברות הטכנולוגיה ממוסות באירופה". צוקרברג יאמר שהוא שמח כי ה-OECD בוחן רפורמות מיסוי, שגם אותן רוצה פייסבוק, וכי בחברה "מקבלים את זה שאולי נצטרך לשלם יותר מסים, ולעשות את זה במקומות שונים ובמסגרת חדשה".
מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מייסד פייסבוק מארק צוקרברג צילום: רויטרס

 

בכוונת ה- OECD לדרוש מחברות האינטרנט הגדולות לשלם יותר מסים במדינות שבהן יש להן פעילות משמעותית הפונה לצרכנים רבים ומניבה רווחים משמעותיים.

 

המערכת הנוכחית למיסוי חברות רב-לאומיות מתבססת על המקום שבו נמצאות באופן פיזי, וכפועל יוצא מכך חברות אינטרנט כמו פייסבוק משלמות את רוב המס שלהן בארה"ב. ענקיות הטכנולוגיה ספגו ביקורת על כך ששילמו שיעורי מס נמוכים למדי. ארה"ב מתחה בעבר ביקורת על תוכנית המיסוי של ה-OECD וטענה כי היא מפלה לרעה את חברות עמק הסיליקון.
x