$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות נגיף הקורונה: בוטלה תערוכת המובייל MWC בברצלונה

מארגני הכנס הנחשב לאחד החשובים בעולם הודיעו על ביטולו לאחר ששורה של חברות החליטו בימים האחרונים שלא להשתתף בכנס, ובהן אמזון, פייסבוק, סוני ו-LG

שירות כלכליסט 21:2912.02.20

אחת ההשלכות הדרמטיות של מגפת הקורונה נרשמה לפני שעה קלה עם ההחלטה על ביטול כנס MWC - כנס המובייל השנתי שאמור היה להיפתח בעוד ימים אחדים בברצלונה. 

 

קונגרס המובייל העולמי (MWC), הארגון העומד מאחורי הכנס הגדול בעולם של הענף, הודיע הערב על הביטול, כמעט בחוסר ברירה – לאחר ששורה של חברות מובילות הודיעו בימים האחרונים שלא ישתתפו בכנס בשל המגפה.  

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג בכנס MWC בברצלונה לפני שנתיים מייסד פייסבוק מארק צוקרברג בכנס MWC בברצלונה לפני שנתיים

 

"לנוכח הדאגה לבטיחות ולסביבה הבריאה בברצלונה, המדינה המארחת, קונגרס המובייל העולמי החליט לבטל את הכנס המתוכנן בברצלונה 2020 בשל החששות הגלובאליים הנוגעים להתפרצות מגפת הקורונה, החששות הקשורים לנסיעות ולנסיבות אחרות, במצב דברים זה בלתי אפשרי לקיים את האירוע", נאמר בהודעת הארגון.

 

לחץ כבד הופעל על מארגני האירוע בעקבות שורת הביטולים האמורה. בימים האחרונים הודיעו אמזון, פייסבוק, אינטל, סוני, אריקסון נוקיה, LG ו-Nvidia כי החליטו שלא להשתתף בכנס בשל החששות כי ההתכנסות ההמונית עלולה לתרום להתפשטות המגפה. הביטול האחרון שיצא ביממה האחרונה היה מענקית האינטרנט היפנית ראקוטן.

 

חברות אחרות הודיעו כי ישתתפו בכנס אך באופן מצומצם וחלקי בלבד, בניגוד לשנים האחרונות שבהן השקיעו רבות בדוכן שפתחו בכנס ובאירועים הנלווים שתוכננו לצידו. בין החברות הגדולות שהודיעו על השתתפות מצומצמת ענקית התקשורת הסינית וואי, שעדכנה שתשלח רק את הצוות שלה באירופה.

 

x