$
הייטק והון סיכון

דיפ אינסטינקט גייסה 43 מיליון דולר

הגיוס בוצע במסגרת סבב C בהובלת Millennium New Horizon האמריקאית ו-Unbound הבריטית. החברה מפתחת פתרון אבטחת מידע מבוסס בינה מלאכותית ולמידה עמוקה (Deep Learning)

הגר רבט 15:0012.02.20
חברת דיפ אינסטינקט הישראלית הודיעה היום (ד׳) על גיוס 43 מיליון דולר בסבב C אותו הובילו הקרנות Millennium New Horizon מניו יורק ו-Unbound הלונדונית. לצדן לקחו חלק בסבב גם LG ו-Nvidia שהשקיעה גם בסבב B. החברה סירבה למסור לפי איזה שווי נעשה הגיוס.

 

במאי 2019 הודיעה החברה הישראלית כי ענקית המחשבים HP בחרה לשלב את הפתרון שלה במערכת ההגנה של מחשבי הדור הבא שלה. פתרון האבטחה של דיפ אינסטינקט משתמש בבינה מלאכותית וטכנולוגיית למידה עמוקה בכדי ליצור פתרון הגנה אקטיבי, שנמצא על מכשירי הקצה עצמם ומגן כנגד איומי zero day והתקפות סייבר מתקדמות. המערכת של החברה מסוגלת להציע חיזוי, זיהוי ומניעת התקפות.

מנכ"ל דיפ אינסטינקט גיא כספי ומשרדי החברה בתל אביב מנכ"ל דיפ אינסטינקט גיא כספי ומשרדי החברה בתל אביב צילום: נמרוד גליקמן

 

את דיפ אינסטינקט הקימו חמישה יוצאי ארגוני ביטחון: גיא כספי, לשעבר בכיר בקבוצת אפרת ותמרס; ד"ר אלי דוד, חוקר בתחום הבינה המלאכותית מבר-אילן; דורון כהן; עו"ד יואל נאמן, בנו של שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן ונדב ממן, לשעבר בכיר בצ'ק פוינט. כספי נמנה גם על מייסדיה של חברת הסייבר הממד החמישי שגנץ שימש כיו"ר שלה, כספי עזב את החברה מעט לפני שנסגרה בדצמבר 2018.

 

אחד המשקיעים בסבב B של החברה היה האוליגרך הרוסי ויקטור וקסלברג, שבהמשך הוטלו עליו סנקציות מצד ממשלת ארה״ב. בתגובה לפנייה מצד כלכליסט בנושא ביולי 2019, טענה דיפ אינסטינקט כי האוליגרך מכר את אחזקותיו לחברה שוויצרית ומחקה כל אזכור לקרן שלו מהאתר שלה. אולם לפי תביעה שהוגשה אז לבית משפט בארה״ב, אחזקות IVCP בדיפ אינסטינקט עמדו על 13.9%, ושווי ההשקעה של הקרן בה הוערך ב־28.5 מיליון דולר. מה שמקנה לה שווי מוערך של 203 מיליון דולר, נכון למרץ 2019.

 

גיא כספי, מייסד שותף ומנכ"ל דיפ אינסטינקט מסר: "שנת 2019 הייתה מוצלחת במיוחד עבור ההאקרים. אבטחת הסייבר הנוכחית כושלת על בסיס יומיומי עם מאות אלפי פריצות מוצלחות בכל יום. הפתרונות הקיימים בשוק העולמי, כולל אלו המתיימרים להיות מתקדמים וליישם למידת מכונה מעולם הבינה המלאכותית הישן, מבוססים על הנחת עבודה שהמערכת כבר נפרצה, הם טובים האומנם בזיהוי אבל אינם טובים, עד כדי שלא מסוגלים בכלל למנוע איומים חדשים, ובלתי מספקים אל מול מגוון ההתקפות המתוחכמות שהעולם מתמודד מולם יום יום. דיפ אינסטינקט נוקטת בגישה שונה לגמרי, ומונעת מתקפות כאלו לפני שהן מתחילות, פיצחנו את ה-DNA של התקפות הסייבר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x