$
הייטק והון סיכון

ה-LiDAR של אינוויז יותקן על משאיות סיניות‎

החברה הישראלית תתקין את המכשיר שלה על כ-600 משאיות מתוצרת Shaanxi Heavy Duty Automobile. הסכם זה מצטרף לשת''פ קודם שבמסגרתו BMW תרכיב את הלידאר שלה בכל המכוניות שלה החל מ-2021

הגר רבט 11:0412.02.20
חברת אינוויז (Innoviz) הישראלית הודיעה היום (ד׳) על הסכם שת״פ עם חברת המשאיות הסינית Shaanxi Heavy Duty Automobile במסגרתו יותקן הלידאר של החברה הישראלית על עד 600 משאיות של החברה.

 

על פי החוק בסין, עד מאי 2020 על כל המשאיות במדינה להתקין 2 מערכות בטיחות (ADAS). המצלמה היא חובה ולצדה ניתן לבחור בין רדאר ללידאר. בשלב ראשון, InnovizPro, הלידאר של אינוויז יותקן על המשאיות האוטונומיות של החברה אשר פועלות בנמל במהירות הנמוכה מ-30 קמ"ש, לצורך בחינה (proof of concept) ויספק תכונות כגון חישה, מיפוי ומיקום. לאחר שלב הבחינה, Shaanxi Trucks מתכוונת להתקין את הליידאר של אינוויז על 600 משאיות באתר. החברה הסינית, שידועה יותר בשם Shacman Trucks מחוץ למדינה, מייצאת כ-150 אלף כלי רכב מדי שנה.

הלידאר של אינוויז הלידאר של אינוויז

 

עומר כילף, מייסד משותף ומנכ״ל אינוויז, מסר: ״הרחבת הטכנולוגיה שלנו לתחום המשאיות מהווה עבורנו הזדמנות עצומה ואנחנו מצפים לשיתוף הפעולה החדש״. לאינוויז יש חוזה עם ענקית הרכב BMW שעתידה לשלב את חיישניה במכוניות שיעלו על הכביש ב-2021.

 

בחודש יוני האחרון הודיעה אינוויז על סגירה רשמית של סבב C שלה בסכום של 170 מיליון דולר. החברה גייסה עד כה 252 מיליון דולר. בין המשקיעים בחברה הקרנות הסיניות שנזן קפיטל גרופ, צ'יינה מרצ'נטס קפיטל וניו אליאנס קפיטל, כמו גם סמסונג, חברות הביטוח הישראליות הראל והפניקס, קרן ורטקס, קרן סופטבנק אסיה ויצרני הרכב מאגנה, אפטיב והיירין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x