$
הייטק והון סיכון

אקזיט

פורסקאוט נמכרת ב-1.9 מיליארד דולר לקרן הפרייבט אקוויטי Advent International

חברת הסייבר הישראלית-אמריקאית מתמחה במערכות לבקרת הגישה של כלל המכשירים שמחוברים לרשת תקשורת ארגונית. קרן הון הסיכון הישראלית פיטנגו צפויה לרשום הכנסה של כ-100 מיליון דולר במסגרת העסקה

מאיר אורבך 18:1106.02.20

חברת הסייבר ישראלית אמריקאית פורסקאוט שנסחרת בנאדסק נרכשה היום על ידי קרן הפרייבט אקוויטי Advent International ב-1.9 מיליארד דולר במזומן. לרכישה של חברת פורסקאוט תצטרף קרן ההשקעות קרוס פוינט מעמק הסיליקון. אחת המחזיקות הבולטות והנהנות הגדולות מהרכישה היא קרן הון הסיכון הישראלית פיטנגו שצפויה לרשום הכנסה של כ-100 מיליון דולר.

 

בערב ההנפקה של החברה החזיקה פיטנגו 14% מהחברה ולאחר מכן דוללה ל-11%. לאורך הזמן מכרה מניות ונשארה כעת עם 6% ששווים כ-100 מיליון דולר. הערכות שהקרן תרשום החזר של פי עשר על ההשקעה. רמי קליש אחד ממייסדי פיטנגו היה אחד המשקיעים הראשונים בחברה.

 

פורסקאוט מתמחה במערכות לבקרת הגישה של כלל המכשירים שמחוברים לרשת תקשורת ארגונית. "חברת Forescout ביססה את עצמה כמובילה בתחום הנראות ובקרת המכשירים, עם הפלטפורמה המתקדמת ביותר בשוק ", אמר מייקל דה סזארה, מנכ"ל ונשיא פורסקוט.
מייקל דה סזארה, מנכ''ל פורסקאוט מייקל דה סזארה, מנכ''ל פורסקאוט

 

"אנו שמחים לשיתוף פעולה עם Advent International ו-Crosspoint Capital, אנו מצפים לעבוד עם Advent ו-Crosspoint Capital כדי לקדם את היעדים האסטרטגיים שלנו ורוצים להודות לעובדים שלנו על המשך העבודה הקשה והמחויבות שלהם לפורסקאוט", הוסיף דה סזארה.

 

בריאן טיילור, ראש צוות ההשקעות הטכנולוגיות של אדוונט ושותף מנהל בפאלו אלטו, אמר: "Forescout הוא שותף אידיאלי לאדוונט - כיוון שהוא עסק שממוקם במקום הטוב ביותר כדי לנצל את המגמות החמות ביותר בשוק". החברה הבדילה את עצמה ממתחרותיה העיקריות עם הטכנולוגיה והפכה אותה לאידיאלית עבור ארגונים גדולים ומורכבים בנוף סיכון סייבר שמתפתח במהירות. בשיתוף עם גרג קלארק וצוות קרוספוינט קפיטל, אדוונט שמחה לעבוד עם פורסקאוט כדי להמשיך לספק פתרונות אבטחת סייבר ברמה העולמית ללקוחות במשך שנים רבות נוספות".

.

פורסקאוט נוסדה בשנת 2000 בידי שלושה יזמים - פרופ' חזי ישורון מהפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת תל־אביב, המכהן כיו"ר החברה; עודד קומאי, המכהן כסמנכ"ל טכנולוגיות; ודורון שקמוני. מנכ"ל החברה הוא מייקל דה-סזארה, ומטה החברה ממוקם בארה"ב. החברה מעסיקה כ-1,100 עובדים מתוכם כ-250 בישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x