חדשות טכנולוגיה

עליבאבא נגד הקורונה: מחפשת לרכוש ציוד רפואי בישראל

ענקית הטכנולוגיה הסינית יוצאת במסע רכש שמיועד לסייע בטיפול במשבר הקורונה. בפניה שנשלחה מטעמה היא מבקשת לרכוש בין היתר: כפפות, מסכות וחליפות מגן. לטובת המהלך הקימה החברה קרן ייעודית בהיקף של כמיליארד יואן

מאיר אורבך 15:1406.02.20
קבוצת עליבאבא הבעלים של ענקית המסחר עלי אקספרס, השיקה פלטפורמה אשר תסייע באספקה מואצת של ציוד רפואי דחוף, על ידי חיבור ישיר בין ספקי ציוד רפואי ברחבי העולם לבין צוותי רפואה הנמצאים במוקד התפרצות נגיף הקורונה. לכלכליסט נודע היום (ה') שהקרן פנתה לספקי ציוד בישראל במטרה לרכוש מהם ציוד רפואי. בפניה שנשלחה נאמר שפריטי הציוד הדחופים ביותר כוללים, בין היתר: מסכות מגן (רפואי/רגיל), חליפות מגן רפואיות, משקפי מגן רפואיים, כפפות מגן רפואיות וציוד הגנה נוסף.

 

עליבאבא אף הכריזה על קרן ייעודית, בהיקף מיליארד יואן סיני, שהם יותר מ- 140 מיליון דולר, ושהוקמה ב-25 לינואר, יומיים לאחר הטלת ההסגר על מוקד התפרצות הנגיף בעיר ווהאן. הקרן תשמש לרכישת ציוד רפואי חיוני מספקיות בכל העולם, כולל ישראל, ואספקתם לצוותי הרפואה בוואהן ובערים נוספות שנפגעו מהנגיף.

עליבאבא יוצאת במסע רכש של ציוד מגן רפואי עליבאבא יוצאת במסע רכש של ציוד מגן רפואי צילום: איי אף פי

 

החברה, כך נמסר, השתמשה ביכולותיה הטכנולוגיות וניסיונה בתחום המסחר המקוון להקמת האתר הייעודי אשר ישמש כפלטפורמת המנגישה את המידע לספקים, גדולים כקטנים, בכל העולם. עליבאבא תפרסם את המפרטים של הציוד הרפואי הנחוץ, לרבות הסוגים, הדגמים וכמויות המוצרים, וזאת על סמך מידע שנאסף מבתי החולים והרשויות המקומיות. באמצעות הפלטפורמה, הספקים יוכלו להעביר מידע על המוצרים שנמצאים ברשותם ולאחר תהליך של אישור הספק והסחורה, תחל עליבאבא בתהליך הרכש. המוצרים שיירכשו באמצעות הפלטפורמה, יסופקו לבתי החולים על בסיס רמת דחיפות ועדיפות.

 

עליבאבא מתחייבת לאספקה מהירה ובטוחה, ופועלת בשיתוף פעולה הדוק עם מרכזי הפצה לוגיסטיים בעולם, על מנת לספק פתרונות שילוח יעילים ומתוזמנים היטב. קייניאו (Cainiao), החטיבה הלוגיסטית של עליבאבא, השיקה את מיזם "הערוץ הירוק" אשר יחד עם גורמי תעשייה בסין, ומחוצה לה, יבטיח משלוח מואץ של הציוד. במכתב שהפיצה החברה לספקי ציוד רפואי בכל העולם, כולל בישראל, נכתב כי עם סיום חופשת ראש השנה הסיני, הציפייה היא לכמות גדולה של אנשים שחוזרים למקום עבודתם. זאת, על רקע המאבק בוירוס הקורונה אשר נמצא בשלב קריטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x