$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל ואלנס דרור ירושלמי פורש מתפקידו

ירושלמי לא מסר את נסיבות העזיבה אך כנראה שמדובר בסיבות אישיות. החברה פיטרה לאחרונה כ-10% מעובדיה כצעד התייעלות. החברה הוקמה ב-2006 וירושלמי עמד בראשה מאז היווסדה

מאיר אורבך 13:3903.02.20
מנכ"ל חברת הסטארט-אפ הישראלית דרור ירושלמי החליט לסיים את תפקידו מסיבות אישיות, כך נודע היום (ב') לכלכליסט. פרישתו תיכנס לתוקף באופן מיידי. ירושלמי, ששימש כמנכ"ל החברה מיום היווסדה במשך יותר מ-13 שנים, ימשיך ללוות את ואלנס כחבר במועצת המנהלים. גדעון בן צבי, יזם סדרתי, שותף בקרן הון סיכון אביב וחבר במועצת המנהלים של ואלנס, ישמש כמנכ"ל זמני של החברה עד שימונה מנכ"ל חדש.

 

בנובמבר האחרון פיטרה החברה 30 עובדים שהם כ-10% מעובדיה כצעד התייעלות. הפיטורים הגיעו על רקע סגירת אחד הפרויקטים של החברה בתחום האודיו-וידאו. ואלנס (Valens), חברת שבבים ישראלית שהוקמה בשנת 2006, עומדת מאחורי טכנולוגיית HDBaseT, להתקנה של מערכות להפצת תוכן מולטימדיה Ultra HD, ללא דחיסה ולמרחקים ארוכים. הטכנולוגיה שפיתחה ואלנס הפכה לתקן עולמי למוצרי אודיו-וידאו, אשר מקודם באמצעות ארגון HDBaseT.

דרור ירושלמי דרור ירושלמי צילום: אוראל כהן

 

לפני כארבע שנים, החברה הקימה חטיבה עסקית לפיתוח פתרונות לתקשורת מהירה בתוך הרכב, וכבר השנה מכוניות מרצדס הראשונות יעלו על הכביש עם השבבים של החברה. בנוסף, בתערוכת CES בחודש שעבר הכריזה החברה על שותפות עם חברת APTIV, מיצרניות מערכות הרכב המובילות בעולם, שתבסס את הפלטפורמה שלה על הטכנולוגיה והשבבים של ואלנס. שיתוף פעולה נוסף של החברה נחתם לאחרונה עם יצרנית שבבי הזכרון, מיקרון.

 

לחברה קצב מכירות שנתי של עשרות מיליוני דולרים, צפי מכירות של מאות מיליונים מפרוייקטים קיימים ומאזן החברה עומד על כ-100 מיליון דולר. מטה ההנהלה והפיתוח של ולנס נמצא בהוד השרון, ויש לה סניפים נוספים בארה"ב, גרמניה, יפן, סין, דרום קוריאה וטאיוואן. לחברה כ-300 עובדים בארץ ובעולם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x