$
הייטק והון סיכון

חברת SBI Holdings היפנית תשקיע 20 מיליון דולר ב-OpenLegacy הישראלית

חברת הפינטק הישראלית מפתחת ממשקים למערכות הליבה של מוסדות פיננסיים ומאפשרת להם פיתוח מהיר של שירותים דיגיטליים; ההשקעה של הבנק היפני מביאה את סך גיוסי החברה ל-70 מיליון דולר

מאיר אורבך 14:3802.02.20

חברת הפינטק הישראלית OpenLegacy גייסה 20 מיליון דולר מ-SBI Holdings, חברת השירותים הפיננסיים המובילה ביפן. ההשקעה של הבנק היפני מביאה את סך גיוסי החברה ל-70 מיליון דולר.

 

אופן לגאסי מפתחת פלטפורמה שמתחברת למערכות הליבה של המוסדות הפיננסים ומאפשרת פיתוח של שירותים דיגיטליים בזמן קצר.

openlegacy: רון רבינוביץ', רוני שטיין ורועי מור openlegacy: רון רבינוביץ', רוני שטיין ורועי מור צילום: openlegacy

 

בין לקוחות החברה: Citi, Liberty Mutual, FIS ו-BNP Paribas-Cardif. בשיחה עם כלכליסט מספר רון רבינוביץ' מנכ"ל החברה: "גייסנו 30 מיליון דולר בנובמבר 2018 ויש לנו עוד 20 מיליון דולר בקופה ויש תזרים מפעילות שוטפת. חשבנו לצאת לגייס עוד שנה, אבל משקיע מסדר גודל כזה אשר מציע גם השקעה משמעותית וגם כניסה אסטרטגית הוא מהותי. הם בתהליך קניה של עשרות בנקים, במטרה לאחד אותם לבנק השלישי בגודלו ביפן ואנחנו נהיה חלק מרכזי באינטגרציה".

 

RDC (חברה בבעלות משותפת של אלרון ורפאל) הייתה המשקיע המוסדי הראשון בחברה ובהמשך הצטרפו Silverhorn, CommerzVentures, BNP-Paribas/Cardif via C. Entrepreneurs, OG Tech Partners, GFS-Prytek, ולאומי פרטנרס.

 

"אופן לגאסי תאפשר לחברות הפורטפוליו שלנו להשיק במהירות חידושים דיגיטליים, לשלב, למנף ולהרחיב את מערכות התשתית הוותיקות שלנו בזמן מזערי בהשוואה לנדרש כיום, והכל ללא צורך בשינוי מערכות הליבה", אמר יושיטאקה קיטאו, נשיא ומנכ"ל SBI Holdings. הפתרון של החברה מיועד לקצר את משך הזמן, העלות והסיכונים המקושרים בדרך כלל עם טרנספורמציה דיגיטלית.

 

אופן לגאסי התחילה לפעול ב- 2014. החברה הוקמה ע״י רועי מור, סמנכ״ל הפיתוח ורומי שטיין, מנכ״ל משותף. לצוות המייסדים הצטרפו זאב אבידן, סמנכ״ל המוצר, ורון רבינוביץ, מנכ״ל משותף.

 

סך ההשקעות בחברה לרבות SBI עומד כעת על 70 מיליון דולר ולחברה תזרים מזומנים משמעותי מלקוחות. עם 40 מיליון דולר בקופתה כעת, החברה נערכת להאצת צמיחתה הגלובלית בשנים הקרובות.

 

החברה מעסיקה 100 עובדים מהם 45 בישראל והשאר בזנבה, ניו ג'רזי, מקסיקו סיטי והונג קונג ובקרוב בטוקיו. וכעת – SBI.

x