$
הייטק והון סיכון

אינטל הכפילה את היקף הייצוא שלה מישראל ל-6.6 מיליארד דולר

החברה פרסמה את נתוני פעילותה בישראל ומהם עולה שהיא מעסיקה כיום כ-13,700 עובדים; אינטל חוגגת השנה 46 שנות פעילות במדינה והיקף השקעותיה במפעלים ומרכזי מו''פ עד היום עומד על כ-20.5 מיליארד דולר

הגר רבט 13:1602.02.20
חברת אינטל העולמית פירסמה היום (א') נתונים לגבי פעילותה בישראל מהם עולה כי במהלך 2019 כמעט הוכפל פי שניים היקף הייצוא של החברה. היקף הייצוא של אינטל ישראל בשנה החולפת גדל ביותר מ-2.7 מיליארד ל-6.6 מיליארד דולר לעומת 3.9 מיליארד ב-2018. היקף הייצוא הכולל של החברה במהלך 46 שנות פעילותה בישראל מסתכם ביותר מ-60 מיליארד דולר.

החברה היא גם מעסיק גדול מאוד במשק - בהכללת עובדי מובילאיי - אינטל ישראל מעסיקה היום ישירות כ-13,700 עובדים. היקף ההשקעות של אינטל בהקמת מרכזי פיתוח ומפעלי ייצור מסתכם עד היום בסכום של כ-20.5 מיליארד דולר. השנה השיקה אינטל את מרכז הפיתוח החדש של החברה בפתח תקווה, שבו עובדים כ-1,800 מאנשי החברה.

מימין אביגדור וילנץ מייסד הבאנה לאבס ויניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל מימין אביגדור וילנץ מייסד הבאנה לאבס ויניב גרטי מנכ"ל אינטל ישראל צילום: שמואל אוסטר, סטודיו שייקה איתן

 

בדצמבר האחרון רכשה אינטל את הסטארט-אפ הישראלי הבאנה לאבס תמורת כ-2 מיליארד דולר. 1.8 מיליארד דולר הופנו לרכש מחברות ישראליות, כאשר 75% מהרכש הופנה לספקים קטנים ובינוניים.

 

יניב גרטי מנכל אינטל ישראל מסר: "אינטל מפתחת ומייצרת את הטכנולוגיות המשפיעות על חיי כולנו בתחומים של מיחשוב, בינה מלאכותית, תקשורת, סייבר ועוד. בשנה החולפת חיזקה אינטל את המובילות הטכנולוגית שלה בתחומי הבינה המלאכותית עם השקת מוצרים חדשים ורכישת הבאנה לאבס. כמו כן החברה העמיקה את הקשר שלה עם האקוסיסטם היזמי ופתחה את מאיץ הסטארט-אפים Ignite, שיחד עם שורה של השקעות של אינטל קפיטל, הובילו לכך שאינטל חיזקה את הקשר שלה עם חברות הסטארט-אפ הישראליות. אני משוכנע שגם ב-2020 אינטל ישראל תמשיך להוות כוח חזק ומשמעותי ולהמשיך להשיא ערך ממשי לאינטל העולמית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x