$
חדשות טכנולוגיה

אחרי שמונה שנים בתפקיד: מנכ"לית IBM, ג'יני רומטי, פורשת

תוחלף על ידי ארבינד קרישנה, המשמש כסגן נשיא בכיר לענייני תוכנה בתחום הענן; ג'יימס ווייטהרסט ישמש כנשיא במקומה; מניית החברה עלתה ב-5% בעקבות ההודעה

שירות כלכליסט 07:4631.01.20

לאחר שמונה שנים בתפקיד: ג'יני רומטי, מנכ"לית ונשיאת IBM, פורשת. לפי הודעת החברה, רומטי תעזוב את תפקידה ב-6 באפריל ותוחלף על ידי ארבינד קרישנה, אחד מבכירי החברה. ג'יימס ווייטהרסט, לשעבר מנכ"ל רד האט, ישמש כנשיא. רומטי תשמש כיו"ר עד סוף השנה. מניות החברה זינקו בעקבות ההודעה ב-5% במסחר המאוחר.

 

 

 

רומטי, בת 62, היתה ממונה לפני כניסתה לתפקיד על תחומי המכירות, השיווק והאסטרטגיה בענקית הטכנולגיה. היא הצטרפה לחברה בשנת 1981.

 

ג'ני רומטי ג'ני רומטי צילום: בלומברג

 

תחת הנהגתה, IBM העניקה עדיפות לתחום שירותי הענן וביצעה מספר מכירות של עסקים בבעלותה, כולל יחידת השרתים שנמכרה ללנובו ב-2014. במהלך שמונה שנות כהונתה רכשה IBM לא פחות מ-65 חברות שונות. יש לציין כי מניית החברה איבדה במהלך כהונתה של רומטי 26% בעוד מדד S&P 500 זינק ב-160% באותו פרק זמן.

 

 

ארבינד קרישנה ארבינד קרישנה צילום: גטי אימג'ס

 

ב-2018 הרוויחה רומטי סכום של 17.5 מיליון דולר, כך לפי הודעת החברה.

 

קרישנה, בן 57, נחשב לאחד המנהלים הבכירים בחברה, אליה הצטרף ב-1990. כעת הוא משמש כסגן נשיא בכיר לענייני תוכנה בתחום הענן. הוא היה ממונה על רכישת חברת רד האט בחודש יולי שעבר תמורת 34 מיליארד דולר - הרכישה הגדולה ביותר בתולדות IBM שנוסדה לפני 108 שנה. לפני כן פעל קרישנה בתחום אבטחת התוכנה וניהול מידע, וכן רשום במשותף על 15 פטנטים.

 

רומטי תיארה את קרישנה כ"איש טכנולוגיה מבריק שמילא תפקיד משמעותי בפיתוח טכנולוגיות המפתח שלנו כמו אינטליגנציה מלאכותית, ענן, מחשבים קוואנטיים ובלוקצ'יין". כן הגדירה אותו כ"מנהיג ביצועי עילאי" וכ"מנכ"ל הנכון לתקופה הקרובה ב-IBM".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x