שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

Iguazio הישראלית גייסה 24 מיליון דולר

החברה מהרצליה מאפשרת למפתחים ליצור יישומים הרצים בזמן אמת; הגיוס בוצע בהובלת קרן INCapital Ventures, בהשתתפות משקיעים ותיקים וחדשים בינהם Samsung SDS, Plaza Ventures ועוד; עד כה גייסה החברה 72 מיליון דולר

מאיר אורבך 16:1727.01.20

Iguazio הישראלית מהרצליה גייסה 24 מיליון דולר בהובלת קרן INCapital Ventures, בהשתתפות משקיעים ותיקים וחדשים, כולל Samsung SDS Kensington Capital Partners, Plaza Ventures ו-Silverton Capital Ventures.

 

 

איגואזיו מאפשרת למפתחים ליצור יישומים הרצים בזמן אמת, תוך שימוש במכלול כלי ה-open source. הפלטפורמה שלה הוטמעה על-ידי ארגונים שונים ממגוון תעשיות כולל בנקים גלובליים וחברות fintech, חברות תקשורת, שדות תעופה, חברות גיימינג ועוד.

 

מייסדי Iguazio. מימין: אסף סומך, ירון חביב וירון שגב מייסדי Iguazio. מימין: אסף סומך, ירון חביב וירון שגב

 

כמו כן, הודיעה החברה שהיא חתמה עם חברת פיוניר הישראלית שתשתמש בטכנולוגיה של איגואזיו למניעת הונאות בזמן אמת. עד כה גייסה החברה 72 מיליון דולר. בשיחה עם כלכליסט ציין מנכ"ל החברה, אסף סומך, שהגיוס היה בשווי גבוה לעומת הגיוס הקודם. משקיעים נוספים בחברה כוללים את דל, וריזון ובוש.

 

כיום מעסיקה החברה 80 איש, מרביתם בהרצליה. לדברי סומך, "החברה גדלה וחלק מהעניין הוא שהגיוס ישמש לגידול העסקים והפיתוח. הבאנו משקיעים שהם פעם ראשונה משקיעים בישראל, קרן גדולה מטורונטו, וזה ההשקעה הראשונה שלהם כאן. הם שנים עוקבים אחרי השוק", אמר אסף סומך לכלכליסט.

 

משקיעה חדשה נוספת שהצטרפה לגיוס היא קרן סילברסטון. "סילברטון מתמחה בהשקעות בחברות AI שכל המשקיעים בה הן חברות פורצן שרוצות להתחבר לכל עולם ה-AI אבל קשה להם ודרכנו הם יקצרו משמעותית את הדרך".

 

לדברי סומך, היישום כיום של טכנולוגיות בינה מלאכותית בארגונים נשאר הרבה פעמים ברמה של מעבדה ולא יישום בפועל."אנחנו מאפשרים לארגונים לעשות את מה שכל הגוגל ופייסבוק עושים בהצלחה . בעולם התאגידי זה לא מצליח זה הרבה פעמים נשאר ברמת המעבדה. 87% מפרוייקטי AI נכשלים בעולם האמיתי לאחר שהצליחו במעבדה. לקחת מהמעבדה לעולם האמיתי מבחינת תשתית תוכניתית זה נורא מסובך".

 

בהתייחסו להסכם עם פיוניר אומר סומך כי: "באמצעות AI הם בנו אפליקציה חדשה שתאפשר לעשות מניעה של הונאות ולא רק זיהוי אלא בשלב ההתהוות ואנחנו רוצים גישה לידע מכל המקורות ולזהות מבעוד מועד את ההונאה ואז לא הולך כסף לאיבוד".

 

"התגברנו על אחד האתגרים הקשים ביותר באמצעות מודלים תחזיתיים הרצים בזמן אמת, למניעה כמעט מוחלטת של התקפות הונאה ב-Payoneer", אמר ירון וייס, סגן נשיא לענייני אבטחה ותפעול IT גלובלי ב-Payoneer. "בעזרת פלטפורמת ה-AI של Iguazio, בנינו מערכת עוצמתית ומהימנה שמתאימה את עצמה לאיומים חדשים ומאפשרת לנו למנוע הונאות".

 

הביקוש לאפליקציות AI נמצא בעלייה מתמדת. על פי Gartner, תחום ה-AI יניב בשנת 2021 מעל 2.9 טריליון דולר. עם זאת, עדיין קיימים אתגרים משמעותיים בהטמעת פתרונות AI בצורה יעילה והדרגתית.

 

לפי ההערכות, כ-87% מפרויקטי AI, שפועלים מצוין בסביבת המעבדה, לא מצליחים להשפיע על הארגון בצד העסקי. הסיבה לכך היא אתגרים תשתיתיים הכרוכים בגישה ייעילה לנתונים, הטמעה ושימוש במידע בזמן אמת.

 

Iguazio פותרת את הבעיה באמצעות פלטפורמה המאפשרת בניית יישומי AI בסביבה אינטגרטיבית.

x