חדשות טכנולוגיה

די ג'יי קו עוזב את תפקידו כמנכ''ל סמסונג מובייל, מחליפו יוביל את המאבק בוואווי

קו ימשיך לכהן כמנכ''ל ונשיא משותף של סמסונג אלקטרוניקה וכן ימשיך להוביל את עסקי התקשורת וה-IT שלה. מחליפו הוא רו טאי-מון שהינו גם הבכיר הצעיר ביותר שמכהן בתפקיד זה; חילופי התפקידים נובעים ממספר אתגרים כגון עליית וואווי ופרשת שוחד שטלטלו את החברה לאחרונה

שירות כלכליסט 13:0120.01.20

סמסונג הכריזה היום (ב') על מינויו של רו טאי-מון כנשיא הצעיר בתולדותיה. רו יכהן כראש חטיבת המובייל של החברה תוך שהוא מחליף בתפקיד את המנכ''ל הוותיק של החטיבה, די ג'יי קו, שימשיך לכהן כמנכ''ל מוצרי המובייל, ה-IT ורשתות התקשורת של ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית. די ג'ייהוא גם מנכ''ל ונשיא משותף של סמסונג אלקטרוניקה.

חילופי התפקידים הם חלק ממהלך של החברה להגדיל את הובלתה בשוק הסלולר. חברות סיניות כמו וואווי או קבוצת BBK (בעלת המותגים וואן פלוס, OPPO ועוד) מאיימות עליה באופן מוחשי בשנתיים האחרונות. בעיקר וואווי שמחזיקה במקום השני ברשימת יצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם מיד אחרי סמסונג.

 

כחלק נוסף מהמהלך, קידמה החברה את ראש מחלקת רשתות התקשורת שלה, שלפי דיווח של רויטרס קידומו נתמך על ידי קמפיינרים בארצות הברית. אנליסטים הסבירו שסמסונג מנסה לשכנע את שותפותיה וכנראה גם ממשלות לחסום את וואווי מהרשתות שלהם.

רו טאי מון מנכ''ל סמסונג מובייל רו טאי מון מנכ''ל סמסונג מובייל

 

סמסונג היא מבין החברות המייצרות רשתות תקשורת 5G. עם זאת וואווי עדיין מובילה את השוק הזה ואף צפויה להגדיל השנה, באופן ניכר, את מכירותיהם של סמארטפונים וציוד תקשורת תואמי דור 5. "נראה כי מטרת החלוקה החדשה בסמסונג היא להתמודד עם שינויים גדולים", אמר טום קנג אנליסט מחברת המחקר Counterpoint. "רו ידוע כהחלטי, כך שסביר להניח שיגיב בזריזות לשינויים על מנת לשמור את הובלתה של סמסונג על פני וואווי".

 

סמסונג, המובילה כבר שנים בתחום הסמארטפונים החזיקה בנתח שוק של 21% ברבעון השלישי, אך וואווי התקרבה אליה עם 18%, כך לפי הנתונים שפירסמה Counterpoint עצמה לאחרונה. תהליך זה התרחש למרות שבמאי שנה שעברה נאסר על חברות בארצות הברית לעשות עסקים עם וואווי, ונמנעה ממנה גישה לטכנולוגיה כמו אנדרואיד של אלפאבית.

 

המינוי של רו טאי-מון, הנשיא הצעיר ביותר בחברה בגיל 51, כראש מחלקת המובייל הוא גם חלק מארגון מחדש שהתבצע מאוחר מהרגיל. מטרתו היתה להתמודד עם שורה של מקרי שחיתות שהועברו לטיפול בית משפט ושבהם מעורבים כמה מבכירי החברה ביניהם לי ג'ה-יונג, סגן היו''ר של סמסונג.

 

רו דחף לשינויים שבוצעו בחברה כמו גידול בשימוש במיקור חוץ לייצור סמארטפונים על מנת לחתוך בהוצאות, ולהתמודד בצורה טובה יותר עם המחירים הזולים שמציעות חברות הסמארטפונים הסיניות כגון וואווי. כראש פיתוח מובייל לשעבר, רו הוביל את פיתוחו של מכשירי הגלקסי, ומשימתו הנוכחית היא הובלת החברה בזמנים של תחרות גוברת בתום הסמארטפונים, כך נמסר מסמסונג בהצהרה.

 

סמסונג, יצרנית הסמארטפונים ושבבי הזיכרון הגדולה בעולם, שמרה על שלושת המנהלים המשותפים הבכירים שלה בסקירה השנתית, צעד שהדגיש יציבות לפני החלטה בתיק שוחד לכאורה בו מעורב סגן היו''ר, לי. באוגוסט, בית המשפט העליון הקוריאני הפך החלטת ערעור שקבעה שלי, בן ה-51, יקבל מאסר על תנאי, והגדיל את הסיכוי לגזר דין קשה יותר, וחזרה אפשרית לכלא. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x