$
הייטק והון סיכון

הסטארט-אפ CLEW Medical גייסה 10 מיליון דולר בהובלת פיטנגו

החברה מפתחת טכנולוגיית זיהוי מוקדם של התדרדרות חולים המאושפזים במחלקות טיפול נמרץ. לגיוס הצטרפה משקיעה אסטרטגית חדשה, חברת הביטוח Relyens המתמחה בביטוחים רפואיים וכן משקיעים קיימים

מאיר אורבך 16:0115.01.20
חברת הסטארט-אפ CLEW Medical, גייסה 10 מיליון דולר בהובלת קרן פיטנגו בסבב גיוס שני. לגיוס הצטרפה בסבב הנוכחי גם משקיעה אסטרטגית חדשה, Relyens שהיא חברת הביטוח הגדולה באירופה המתמחה בשוק הביטוחים הרפואיים. ראש מערך האסטרטגיה והחדשנות של Relyens, פייר יובס אנטייר, יצטרף כחבר לדירקטוריון החברה. בשנת 2018 זכתה החברה בתחרות חברות הסטארט-אפים של כלכליסט.

בסבב לקחו חלק גם המשקיעים הקיימים של החברה, בהם: Agate, Rhon-Klinikum AG הגרמנית ועוד. החברה מתכוונת להשתמש בגיוס ההון בכדי לתמוך בהתרחבות הגלובלית שלה, הגדלת סל המוצרים והפתרונות וגיוס כוח אדם נוסף לחברה.

 

חברת CLEW, שהוקמה על ידי היזם הסידרתי גל סלומון, פיתחה מערכת לזיהוי מוקדם של התדרדרות של חולים המאושפזים בטיפול נמרץ. המערכת מנתחת את הנתונים של המטופלים בכל רגע נתון וממירה אותם לידע רפואי מציל חיים. מערכות החברה כבר משמשות בתי חולים מרכזיים בארה"ב כחלק משלב הפיילוט של הטכנולוגיה. בכוונת החברה להרחיב את שימושי המערכת לייעול ושיפור כלל מערך הטיפול והניהול של בתי החולים העתידיים.

גל סלומון מנכ"ל CLEW גל סלומון מנכ"ל CLEW צילום: מורן ויזל

 

גל סלומון, מנכ"ל CLEW Medical , אמר כי: "העובדה שחברת הביטוח הגדולה באירופה הצטרפה אלינו כמשקיעה אסטרטגית מהווה עבורנו את חותמת האיכות לפתרון שלנו והצורך בו. כיום, חברות ביטוח מתמודדות עם אלפי תביעות בגין רשלנות רפואית בשל מגוון רחב של סיבות הנוגעות לאופי הטיפול, כוח האדם ועיבוד המידע. אנחנו מציעים פתרון טכנולוגי אמיתי מבוסס בינה מלאכותית שמעניק לצוות הרפואי תמונת מצב מהימנה ועדכנית של כל חולה וחולה וכמו כן צפי לגבי מצבו בזמן הקרוב. בשנה הנוכחית אנחנו נרחיב את פעילותנו באירופה וארה"ב ונגדיל את כוח האדם על מנת להאיץ את שיווק ופיתוח הטכנולוגיה".

 

איתי הראל, מנהל שותף בפיטנגו, אמר כי: "CLEW הוכיחה בבירור את הערך שבינה מלאכותית יכולה להביא לטיפול רפואי". "בינה מלאכותית ולמידת מכונה מהווים הבטחה גדולה לתעשיית ביטוחי הבריאות", מסר פייר יובס אנטייר מ- Relyens.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x