שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

חברת מדעי החיים לייפבונד נמכרת בעשרות מיליוני דולרים בלבד

לייפבונד של ישי אתר ואורן פרייס-בלום נמכרה לחברת בארד האמריקאית בעשרות מיליוני דולרים, נמוך מההשקעה בחברה. החברה שפיתחה דבק מיוחד לניתוחי בקע גייסה עד היום כ-60 מיליון דולר

מאיר אורבך 19:5614.01.20

חברת מדעי החיים הישראלית לייפבונד נמכרה לחברת בארד האמריקאית בעשרות מיליוני דולרים. החברה גייסה עד היום כ-60 מיליון דולר והאקזיט על פי ההערכות נמוך מההשקעה בחברה. לייפבונד היא חברה ותיקה שהוקמה בשנת 2007 על ידי ישי אתר, לשעבר סמנכ"ל חממת משגב של קבוצת טרנדליינס, ואורן פרייס-בלום ובין משקיעיה ניתן לציין את משקיע מדעי החיים רוברט טאוב, קרנות הון הסיכון פיטנגו וגיזה, אורום קרן ההשקעות של מוריס קאהן, ענקית מדעי החיים ג'ונסון אנד ג'ונסון ועוד. סבב הגיוס האחרון של החברה היה ב-2015 ועמד על 14.5 מיליון דולר.

 

ישי אתר ממייסדי לייפבונד ישי אתר ממייסדי לייפבונד

 

החברה עברה לאורך חייה מספר רב של גלגולים כאשר בעבר פיתחה תחבושת ביולוגית למניעת דימומים כבדים בניתוח, שנועדה לחסום כל דימום בתוך 4-3 דקות. פיתוח זה לא צלח והחברה פיתחה דבק מיוחד לניתוחי בקע, שבהם משתמשים ברשת מיוחדת המתחברת בתפרים אל הבטן ושומרת על איברי הבטן במקומם.

 

לייפבונד נוסדה מתוך הטראומה של מלחמת לבנון השנייה, כאשר המייסדים ישי אתר ואורן פרייס־בלום קיוו למצוא פתרון מיידי לעצירת דימום מסיבי.

 

 

 

x