$
חדשות טכנולוגיה

Visa העולמית קונה ב-5.3 מיליארד דולר את Plaid, שבין משקיעיה עמית אבנר

אבנר הקים בעבר את חברת טייקי. Plaid פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לחבר בין אפליקציות לבין שירותים פיננסים עם התמקדות במערכות בנקאיות ושירותים פיננסים. על פי הערכות פורבס, החברה מכניסה כ-150 מיליון דולר בשנה

מאיר אורבך 08:3514.01.20

אקזיט מרשים ליזם הישראלי עמית אבנר, שהקים בעבר את חברת טייקי (TayKey). אתמול הודיעה ענקית האשראי Visa שהיא קונה את חברת Plaid ב-5.3 מיליארד דולר.

  

 צילום: רויטרס

 

 

אבנר היה אחד ממשקיעי הסיד בחברה האמריקאית ועל פי הערכות מחזיק בנתח משמעותי ממנה. עד היום גייסה החברה 353 מיליון דולר בלבד, כאשר חלק נכבד מאותו גיוס של כ-250 מיליון דולר הגיע בסוף 2018 לפי שווי של 2.65 מיליארד דולר. לפיכך ההחזר למשקיעי החברה הוא גדול במיוחד.  העסקה צפויה להיסגר בחודשים הקרובים.

 

אבנר השקיע בחברה בתחילת דרכה בשנת 2013 לפי שווי חברה של כ-10 מיליון דולר, כך שהחזר ההשקעה שם צפוי להיות גבוה ביותר.

 

עמית אבנר עמית אבנר

 

Plaid פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לחבר בין אפליקציות לבין שירותים פיננסים עם התמקדות במערכות בנקאיות ושירותים פיננסים. בין המשקיעים של חברת הפינטק האמריקאית, ספארק קפיטל, גוגל ונצ'רס, NEA וכן כל חברות האשראי ויזה שלבסוף רכשה את החברה, מאסטרקרד וקרן ההשקעות של אמריקן אקספרס.

 

על פי הערכות פורבס, החברה מכניסה כ-150 מיליון דולר בשנה כך שויזה לא רכשה את החברה בשל ההכנסות הנוכחיות שלה אלא בעיקר בגלל פוטנציאל ההתרחבות של ויזה לכל האפליקציות הפיננסיותש איתן עובדת פלייד ביניהן: Venmo, Square Cash, Chime, Acorns, Robinhood, and Coinbase והטכנולוגיה שהיא מציעה לענקית התשלומים שנסחרת כיום לפי שווי של 420 מיליארד דולר.

x