$
הייטק והון סיכון

אקזיט

מיימקאסט הבריטית רוכשת את סגאסק הישראלית בכ-40 מיליון דולר

החברה הנרכשת מפתחת פתרונות להגנה מפני מתקפות פישינג ומייסדיה, אלעד שולמן וגד אקוקה, משמשים כמנכ''ל וסמנכ''ל טכנולוגיות בהתאמה. החברה הרוכשת הינה חברת סייבר בריטית שזו הרכישה השנייה שלה בישראל

מאיר אורבך 12:3806.01.20

חברת מיימקאסט הבריטית (Mimecast), חברת אבטחת מידע לדואר אלקטרוני ומידע, רוכשת את Segasec הישראלית, ספקית פתרונות להגנה בפני איומים דיגיטליים. החברות סירבו למסור את שווי העסקה אך לכלכליסט נודע שהוא מוערך בכ-40 מיליון דולר. בעקבות הרכישה תוכל Mimecast להציע ללקוחותיה הגנה מפני התקפות המנצלות אתרי אינטרנט ודומיינים מזוייפים כדי ״לקצור״ פרטים אישיים של הלקוחות, העובדים, השותפים והספקים שלהם, בכל שרשרת האספקה.

סגאסק הוקמה ב-2017 על ידי אלעד שולמן, מנכ"ל החברה ובעברו מנכ"ל הסניף הישראלי של OpTier שנרכשה על ידי SAP (אוגוסט 2014) ויוצא אמדוקס ומרקורי, שנרכשה על ידי HP (אוגוסט 2006), וגד אקוקה, סמנכ"ל הטכנולוגיות, בעברו מפתח תוכנה בכיר ב-SAP וקצין באופק, יחידת התוכנה של חיל האוויר. כיו"ר פעיל בחברה מכהן עידו יבלונקה, לשעבר מנכ"ל יאהו ישראל ונשיא פיורסק שנרכשה על ידי פאלו-אלטו נטוורקס (יוני 2019); בכירים נוספים כוללים את סמנכ"ל התפעול טל הרשקוביץ, יוצא דלויט וקבוצת גוברמן, וכן סמנכ"ל המכירות גורי גבע, יוצא Secure Islands שנרכשה על ידי מיקרוסופט (יוני 2015).

 

בשנתיים וחצי מאז הקמתה, גייסה החברה 5 מיליון דולר בלבד עד למכירתה, וזאת בזכות הכנסות מהירות; "בניגוד לתפיסה הרווחת, בבדיקה חפה מדעות קדומות, גד ואני גילינו כי פישינג רחוקה מלהיות בעיה פתורה - והכנסות החברה המשמעותיות והמהירות הינן עדות לכך שהשוק היה צמא לפתרון מספק", אומר אלעד שולמן, מנכ"ל ומייסד משותף.

עובדי סגאסק עובדי סגאסק צילום: אלעד גרובנר

 

המשקיעה הראשונה בחברה היתה Innogy Innovation Hub, קרן ההשקעות של חברת האנרגיה הגרמנית מהגדולות באירופה Innogy SE, אשר מנוהלת בישראל על ידי מיקי שטיינר. ״ההשקעה שלנו בסגאסק היוותה הבעת אמון בצוות ובטכנולוגיה שלו". אומר בועז קנטור, סמנכ"ל הטכנולוגיות של תחום השקעות הסייבר באינוג'י ודירקטור בסגאסק. "כספקית אנרגיה אינוג'י מבינה לעומק את הזכות של צרכנים לבטוח בספקי השירותים שלהם". סבב הגיוס השני של החברה נערך לפני כחצי שנה בהובלת החברה הרוכשת, כאשר כל סכום הגיוס נותר בקופת החברה.

 

האקרים משתמשים בטכניקות מתוחכמות כדי לתקוף ארגונים בכל הגדלים ובכל הסקטורים תוך התחזות למותג המקורי כפיתיון להפעלת תקיפות. עם הרכישה של סגאסק, מיימקאסט תוכל לספק הגנה מתקיפות באמצעות למידת מכונה שתזהה נסיונות התחזות - וזאת בשלבים המוקדמים ביותר של התקיפה. הפיתרון מספק גם דרך לפקח, לנהל, לחסום ולהוריד הונאות דיוג (״פישינג״) או ניסיונות התחזות באופן פעיל באינטרנט.

 

"כל מותג פגיע להתקפות אשר מאיימות על האמון הרב שהעובדים, הלקוחות, השותפים והספקים העניקו לו", אמר פיטר באואר, מנכ"ל מיימקאסט. ״סגאסק תאפשר ללקוחותינו גישה פרואקטיבית לזיהוי - ואף למניעה של - התקפות זדוניות אשר מתחזות למותגים שלהם באמצעות דומיינים מזויפים שאינם בבעלותם, וזאת תוך שהיא מספקת גם את הנראות הנדרשת להבנת ההתחזות ואופי המתקפה".

 

הטכנולוגיה של סגאסק נועדה לפקח על דומיינים באינטרנט החשודים כזדוניים, מנטרת אותם ומתריעה על סיכונים נקודתיים. תוך שימוש בלמידת מכונה והפעלת סריקות ממוקדות - אשר מזהות גם דפוסי התקפה חדשים, הפתרון יכול לעזור לחשוף התקפות בזמן אמת וגם התקפות בעת הכנתן, בשלבים המוקדמים ביותר, וכך לעתים קרובות גם למנוע את המתקפה לפני שקרתה. סגאסק מציעה גם יכולות הסרת דומיינים מהירות עבור התקפות פעילות, וכן טכנולוגיה אשר מגבילה את השימוש בנתונים שנגנבו.

 

אלעד שולמן, מנכ"ל ומייסד-שותף סגאסק, אמר כי "בכלכלה הדיגיטלית של ימינו אנו מסתמכים לחלוטין על אתרי אינטרנט ודוא"ל לכלל התקשורת עם עסקים, הן בחיים המקצועיים והן האישיים שלנו. מתקפות אשר מתחזות למותגים שאנו סומכים עליהם מנצלות לרעה את האמון שלנו, נמצאות במגמת עלייה. השילוב העוצמתי של מיימקאסט וסגאסק יסייע ללקוחות להגן טוב יותר על המותגים שלהם, על הלקוחות ועל בעלי עניין חיצוניים אחרים, וכמו כן על העובדים שלהם".

 

את סגאסק ייצגו בעסקה עורכי הדין אסף הראל, גל לוטקר ואיה נאמן ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'. מיימקאסט יוצגה על ידי יובל אורן, עדי גילת, ענת נחום, שי ראב ואורלי חרס ממשרד הירש-פלק ושות'. זוהי הרכישה השנייה של מיימקאסט בישראל לאחר רכישת חברת הסייבר סולביט בשנת 2018. בוריס ויינברג, מיזמי סולביט וכיום המנהל של מיימקאסט ישראל, מוסיף כי "זוהי תוספת נהדרת למרכז הפיתוח של מיימקאסט ואנו סבורים שהידע והניסיון שמביאים אנשי סגאסק יתרמו להמשך מיצובה של מיימקאסט כמובילה בתחום הסייבר. רכישה זו מסמנת את ההערכה לה זוכה תעשיית הסייבר הישראלית גם בקרב הנהלת מיימקאסט העולמית, ואנחנו בהחלט מתכננים להמשיך לגדול ולהשקיע בישראל״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x