אפליקציות

דיווח: המחיקה האוטומטית של הודעות בווטסאפ לא מיועדת להתחרות בסנאפצ'ט

הודעות שנמחקות לאחר זמן קצוב הופיעו לאחרונה בקוד האפליקציה של ווטסאפ, עם זאת, מסתבר שהמטרה שלהן אינה לשפר את הפרטיות אלא פשוט לאפשר למנהלי קבוצות לנקות הודעות ישנות באופן אוטומטי

רפאל קאהאן 13:3826.12.19
לפני מספר חודשים נמצאה בקוד הפיתוח של אפליקציית ווטסאפ תכונה חדשה, מחיקה אוטומטית של הודעות דרך טיימר, בדיוק כמו בסנאפצ'ט. התכונה מאפשרת לשולח להגדיר זמן קצוב לחיי ההודעה שלאחריו היא תימחק גם אצל השולח וגם אצל המקבל באופן אוטומטי.

ההערכה היתה שמדובר באימוץ תכונה של סנאפצ'ט, בדיוק כפי שפייסבוק עשתה עם סטוריז ותכונות נוספות של המתחרה. אך כעת מתברר שהמטרה של התכונה החדשה שונה לגמרי. במקום תכונה שתאפשר לנהל שיחות פרטיות ללא השארת עקבות, התכונה מיועדת לשימוש רק בקבוצות ולא רק זאת, אלא רק על ידי המנהלים שלהן.

הפעלת תכונת מחיקת ההודעות האוטומטית תתאפשר רק בקבוצות ווטסאפ הפעלת תכונת מחיקת ההודעות האוטומטית תתאפשר רק בקבוצות ווטסאפ

 

על פי דיווח של אתר המפתחים WabetaInfo המטרה היא לספק למנהלי הקבוצות פתרון שמאפשר להם למחוק באופן אוטומטי הודעות ישנות ולא רלוונטיות בקבוצות שלהם. כל מי שחבר בקבוצות רבות יודע שריבוי הודעות יכול במהרה להפוך לארכיון עצום שתופס נפח אחסון נרחב בטלפון או בקובץ הגיבוי.

 

התכונה הזו כנראה לא תאפשר לכם לשלוח הודעות לנמען איתו אתם רוצים לנהל שיחה פרטית. הדרך היחידה לכך תהיה לפתוח קבוצה ולצרף אליה את בן השיח שלכם ולהגדיר את תוקף ההודעות שיופיעו בה. הקצבת הזמנים יכולה לנוע משעה, יום, שבוע ועד חודש או שנה. אך לא ניתן לקבוע אותה באופן עצמאי.

 

עדיין לא ידוע מתי אם בכלל התכונה הזו תוטמע בגרסה הציבורית של אפליקציית ווטסאפ. תכונות אחרות שלפעמים נמצאות בקוד של האפליקציה לא מגיעות אליה לעולם ואחרות עדיין נמצאות בתור.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x