$
הייטק והון סיכון

חברת בת של J&J תשתף פעולה עם זברה מדיקל ויז׳ן הישראלית

במסגרת ההסכם ישיקו החברה מקיבוץ שפיים ו-DePuy Synthes פתרון המבוסס על מאגר עצום של נתוני הדמיה שיאפשר שימוש ביכולות וביתרונות של בינה מלאכותית בתחום האורטופדיה

מאיר אורבך 15:0819.12.19

DePuy Synthes ענקית האורטופדיה הגלובלית, חברת בת של ג'ונסון אנד ג'ונסון, חתמה על הסכם עם חברת זברה מדיקל ויז׳ן הישראלית, מקיבוץ שפיים, באמצעותו תציע לשוק פתרונות AI לטראומה, עמוד שדרה ואורטופדיה.

 

 

 

החברה סירבה להתייחס להיקף העסקה אבל על פי הערכות כלכליסט ההסכם צפוי להכניס לחברה הישראלית הכנסות של מעל ל-20 מיליון דולר בשנים הקרובות.

 

במסגרת ההסכם ישיקו החברות פתרון המבוסס על מאגר עצום של נתוני הדמיה שיאפשר שימוש ביכולות וביתרונות של בינה מלאכותית בתחום האורטופדיה.

  

אייל גורה,  מנכ"ל חברת זברה מדיקל ויז׳ן אייל גורה, מנכ"ל חברת זברה מדיקל ויז׳ן צילום: צביקה טישלר

 

DePuy Synthes, זרוע האורטופדיה של תאגיד הענק ג׳ונסון אנד ג׳ונסון מכניסה כתשעה מיליארד דולר בשנה ומעסיקה כעשרים אלף עובדים. החברה מייצרת ומשווקת מוצרים אורטופדיים בתחומי שחזור מפרקים, עמוד שדרה, טראומה, רפואת ספורט וכו. בזכות שיתוף הפעולה עם זברה מדיקל ויז׳ן לחברה תהיה גישה לטכנולוגיה בתחום הבינה המלאכותית והתלת מימד - המנתחים האורטופדיים יוכלו לתכנן ניתוחים בצורה מבוקרת ומדוייקת וכן יהיה ניתן בקלות יתרה להתאים טיפול למטופל.

 

בנובמבר האחרון קיבלה זברה מדיקל ויז׳ן אישור FDA רביעי למוצר בינה מלאכותית נוסף בתחום בדיקות הדימות (השני מסוגו בתחום הרנטגן). בנוסף הצטרפה החברה למועדון ייחודי של חברות גלובליות אשר נבחרו לתכנית הפיילוטים של ה- FDA, על מנת ללמוד ולעצב את דור העתיד של הרגולציה בתחום הבריאות הדיגיטלית.

 

מנכ״ל זברה, אייל גורה: "שיתוף הפעולה ימנף את הידע שצברנו בחמש שנים האחרונות בתחום הבריאות ויסייע לתחומי האורטופדיה, טראומה וטיפול בעמוד השדרה. במסגרת הפיתוח המשותף עם DePuy Synthes נוכל ספק ערך מוסף לתחום האורטופדיה באמצעות בינה מלאכותית, באופן שעונה על החזון המשותף של שתי החברות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x