$
אפליקציות

מיקרוסופט תדחוף את גרסת כרום של דפדפן Edge בעדכון הבא של ווינדוס

החברה החליטה להעביר את כל דפדפני אדג' שמותקנים על מחשבי ווינדוס לגרסת הכרום שתצא מבטא ב-15 בינואר הקרוב. בתוך כך היא גם מקימה חנות תוספים שתחסוך לגולשים את הצורך להשתמש בזו של גוגל

רפאל קאהאן 11:5118.12.19

זהו. מיקרוסופט הודיעה אמש (ב') בדיסקרטיות הידועה שלה, שגרסת כרום (מבוססת כרומיום, ר''ק) של דפדפן Edge שלה תושק ב-15 בינואר הקרוב ושהיא מתכננת לעדכן את כל הגרסאות שלו לזו החדשה. לשם כך החברה מתכננת לדחוף את הדפדפן לכל משתמשי ווינדוס במסגרת עדכון האביב הבא שייערך כנראה במאי הקרוב. כמובן שמי שרוצה יכול להוריד את הדפדפן החדש עצמאית באתר של מיקרוסופט החל מתאריך ההשקה.

 

ארגונים או כל מי שלא מעוניין בהחלפת הדפדפן יכול להתקין אפליקציה בשם Blocker Toolkit שימנע את ההורדה האוטומטית. את Blocker Toolkit ניתן להוריד מכאן.  

דפדפן Edge יושק רשמית ב-15 בינואר דפדפן Edge יושק רשמית ב-15 בינואר צילום: microsoft edge insider

 

דפדפן Edge מבוסס כרומיום (תשתית הפיתוח של דפדפן כרום ושל רבים נוספים) מציע יתרון עבור מיקרוסופט. הוא אינו מחובר למערכת ההפעלה שלה. השאיפה היא כמובן להפוך אותו לאלטרנטיבה יעילה לשלל דפדפני כרומיום שזמינים כיום לכל מיני פלטפורמות. מיקרוסופט תחת סאטיה נאדלה חרטה על דגלה להפוך לחברה שמציעה שירותים ומוצרים על כל פלטפורמה אפשרית - "עידן הענן" כפי שכינה זאת נאדלה בעצמו.

 

שימוש בפלטפורמה שמקורה בגוגל מוכיחה עד כמה מיקרוסופט כיום רחוקה מהחברה של המאה ה-20 ואפילו תחילת שנות ה-2000. וזה לא נגמר בכרום, במהלך אירוע הסרפס הציגה החברה את הגרסה שלה לסמארטפון שמבוסס, רחמנא ליצלן, על מערכת ההפעלה אנדרואיד עם ממשק משתמש של מיקרוסופט. 

 

עם זאת כדי להדגיש את ההבדלים מיקרוסופט הודיעה שתשיק חנות תוספים נפרדת מזו של גוגל. אך, מי שירצה עדיין יוכל להתקין את התוספים הרגילים שלו גם מהחנויות של המתחרה. ברדמונד התחילו לדחוק במפתחי התוספים של הגרסה הישנה של הדפדפן להתאים אותם לגרסת כרומיום. עם זאת, עדיין לא ברור עד כמה הדפדפן של מיקרוסופט עדיף על אלה שכבר קיימים, ולחברה יידרש הרבה יותר מעדכון כפוי כדי להפוך אותו לאלטרנטיבה רצינית לגרסה של גוגל ששולטת ללא עוררין על התחום כבר כמה שנים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x