שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

קנס לבזק בינלאומי ולפרטנר - איחרו בניתוק מנויים

בכוונת משרד התקשורת להטיל על בזק בינלאומי עיצום של 330 אלף שקל ועל פרטנר עיצום של 130 אלף שקל; החברות ניתקו מנויי אינטרנט לאחר פרקי זמן ממושכים, בניגוד לחוק שמורה על יום עבודה

אביאור אבו 16:4515.12.19

משרד התקשורת הודיע היום (א') לחברת בזק בינלאומי ולחברת פרטנר על כוונתו להטיל עליהן עיצומים כספיים בשל איחור בניתוק מנויי אינטרנט בשנים 2018-2017. בכוונת המשרד להטיל על בזק בינלאומי עיצום בסכום של 330 אלף שקל ועל פרטנר עיצום בסכום של 130 אלף שקל. גובה הקנסות נגבה על פי כמות התלונות, גובה ההכנסות של החברה והטיפול בהשבת הכספים ללקוחות.

 

 

על פי חוק, מנוי רשאי לבקש מחברת תקשורת בכל עת הפסקה מוחלטת של השירות ועל החברה לבצע זאת לא יאוחר מיום העבודה שלאחר יום מסירת ההודעה לחברה. מתלונות של מנויים ומפעולות פיקוח שביצעו מפקחי משרד התקשורת, נמצא כי החברות, המשמשות כספק אינטרנט, ניתקו מנויים לאחר פרקי זמן ממושכים, לעתים של מספר חודשים וזאת כאמור בניגוד לחוק.

אינטרנט אינטרנט

 

 

על שתי החברות כבר הוטלו עיצומים בשל הפרות זהות בשנים 2015-2013. על פרטנר הוטל סכום של 170 אלף שקל ועל בזק בינלאומי סכום של 156 אלף שקל. בעקבות התערבות משרד התקשורת החברות השיבו כספים למנויים.

 

ממשרד התקשורת נמסר: "המשרד רואה התנהלות זאת בחומרה, שכן מדובר בפרקטיקה הפוגעת במנויים ובמקרים רבים המנויים לא מודעים לכך שהם ממשיכים לשלם לחברה על אף שביקשו להתנתק. אנו ממליצים לציבור לשים לב במעבר בין ספקי אינטרנט, להקפיד להודיע לספק הישן על ניתוק. יש לשים לב לחיובים בחשבונות, על מנת לוודא שלא משלמים כפול, על אותה תקופת זמן, גם לספק הישן וגם לספק החדש. היה ונתקלתם במצב כזה, יש לפנות לספק הישן לקבלת זיכוי ובמקרה שלא זכיתם לטיפול הולם, יש לפנות לתחום פניות הציבור במשרד התקשורת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x