$
אינטרנט

טוויטר רוצה לפתח תקן מדיה חברתית פתוח מבוסס בלוקצ'יין

ג'ק דורסי, מנכ''ל ומייסד טוויטר, צייץ שהחברה עובדת על פרויקט חדש בשם בלו סקיי שמיועד לספק תקן אוניברסלי להפעלת מדיה חברתית. הרעיון הוא לספק פלטפורמה אחידה שתאפשר לפקח, לבזר מערכות תוכן ואפילו לקבל אומדנים פיננסים על הפעילות

שירות כלכליסט 15:3715.12.19

טוויטר הודיעה בסוף השבוע שעבר שהיא מתכננת להקים קבוצת מחקר שתפקידה ליצור "תקן פתוח ומבוזר" עבור רשתות חברתיות. על פי הציוץ של מייסד החברה, ג'ק דורסי, השאיפה היא שטוויטר תאמץ את התקן העתידי בעצמה.

 

פתרונות ריכוזיים לא מתאימים לאתגרים החדשים מולם ניצבות הרשתות החברתיות, בין היתר פיקוח על תוכן רב, אמר דורסי והוסיף כי הסטנדרט החדש לא יהיה בבעלותו של תאגיד אחד בלבד.

 

"סביר להניח כי אכיפה ריכוזית של מדיניות עולמית על מנת להתמודד עם תוכן פוגעני ופייק ניוז תייצר בסופו של דבר נטל על המשתמשים". הוא צייץ. השערוריות האחרונות שהוצפו על ידי פלטפורמות המדיה החברתית הביאו להקשחת הרגולציה על ידי הרשויות. דורסי מעוניין לפתח תקן שיאפשר לגורם המפקח לקבל גישה מרחוק על תכנים ולזהות בקלות את אלו שמהווים בעיה.

שימוש בבלוקצ'יין יאפשר לפקח יותר בקלות על תכנים פוגעניים שימוש בבלוקצ'יין יאפשר לפקח יותר בקלות על תכנים פוגעניים צילום: ניצן סדן

 

סמנכ"ל הטכנולוגיה של טויטר, פאראג אגראוול יהיה אחראי על הקמת צוות המחקר של הפרויקט, שמכונה בלו סקיי (שמיים כחולים). דורסי לא מצפה לכך שהפרויקט יסתיים במהרה. כדי לסיים את הפרויקט ידרשו שנים רבות, הוא כותב. בהמשך הסביר דורסי כיצד טכנולוגיית בלוקצ'יין יכולה לספק דגם לביזור של תוכן, פיקוח ואפילו לביצוע אומדן כספי של רשתות חבריות.

 

"זה יאפשר לנו לתרום, וייתן לנו גישה, לקבוצה גדולה יותר של דיונים ציבוריים, ויאפשר למקד את מאמצינו על בניית אלגוריתמים פתוחים של המלצות תכנים 'בריאים'" סיכם דורסי..

בטל שלח
    לכל התגובות
    x